Referendum

Referendum

Jeśli uważasz, że referendum powinno odbyć się również na inny temat niż poniższe – napisz do nas

Pytanie pierwsze: „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?” . Zasadę funkcjonowania JOW-ów najprościej można opisać zdaniem: „kto realnie zdobędzie najwięcej głosów, ten wygrywa i uzyskuje mandat”.

Pytanie drugie: „Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?”

Pytanie trzecie:”Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?”
10 lipca Sejm przyjął nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa, w której zawarto zapis o rozstrzyganiu wątpliwości co do treści prawa podatkowego na korzyść podatnika. W świetle tego, trzecie pytanie referendalne straciło na aktualności. Na razie jednak nie wiadomo, czy wpłynie to w jakikolwiek na pytania referendum w Polsce.

Referendum w Polsce

Wynik referendum w Polsce we wrześniu 2015 będzie wiążący, jeśli do urn wyborczych uda się więcej niż połowa uprawnionych do głosowania.

Na stronie referendum .pl piszemy o najważniejszych zagadnieniach dotyczących referendum w Polsce we wrześniu 2015. Na naszym blogu rozjaśniamy zawiłości dotyczące tego, co to jest JOW i na czym polegają Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Piszemy na czym polega ordynacja wyborcza w Polsce i porównujemy ją do rozwiązań w innych Państwach. Będziemy omawiać pytania referendalne zgłaszane przez partie polityczne do referendum ogólnopolskiego oraz te, zgłaszane prze miasta, dla referendów lokalnych. Gromadzimy dla was najnowsze wiadomości z kraju dotyczące referendum w Polsce. Zapraszamy do czytania i rejestrowania się. Tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość głosowania.

referendum, referendum w Polsce, referendum 2015, pytania referendalne, nowe referendum, referendum Duda, referendum wrzesień 2015, jow, Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w Polsce, Referendum Polska 2015, referendum ogólnopolskie i lokalne, zgłaszaj pytania referendalne, dyskutuj i głosuj na TAK lub NIE: JOW, finansowanie partii politycznych, prawo podatkowe, legalizacja marihuany w Polsce, związki partnerskie, Prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda, Paweł Kukiz, religia w szkole, obowiązkowa edukacja seksualna, co to JOW, JOW – co to? Refererendum lokalne Wrocław