Prezydent Wrocławia musi ujawnić listę urzędników, którzy otrzymali nagrody

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Komu we wrocławskim magistracie prezydent Wrocławia przyznał nagrody? Te informacje muszą być jawne. To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

Prezydent Jacek Sutryk musi upublicznić imienną listę urzędników, którzy otrzymali nagrody w 2018 roku. Sąd uznał, że magistrat powinien podać przy imieniu i nazwisku nagrodzonej osoby kwotę oraz uzasadnienie za co przyznano finansowe wyróżnienie.

– Nie ulega wątpliwości, iż wprawdzie podmiot zobowiązany może ograniczyć lub odmówić udostępnienia informacji publicznej ze względu na prywatność osoby fizycznej, jednakże ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji – czytamy w uzasadnieniu wyroku, który jest nieprawomocny.

Miasto w sądzie przegrało ze stowarzyszeniem Watchdog, które od listopada domagało się od miasta szczegółowych informacji odnośnie wypłaconych nagród. Wrocławski magistrat czeka na uzasadnienie wyroku i dopiero wtedy podejmie decyzję, czy złoży odwołanie.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *