„Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa”: 50 samorządowców tworzy nowy ruch

Malwina Gadawa, GN |
Utworzono: 2021-03-02 11:56 | Zmodyfikowano: 2021-03-02 11:59


Samorządowcy z Dolnego Śląska łączą siły i tworzą nowy ruch, który może być przeciwwagą dla Bezpartyjnych Samorządowców, rządzących naszym regionem wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością. Członkowie stowarzyszenia Dolny Śląsk-Wspólna Sprawa nie ukrywają, że wystartują pod wspólnym szyldem w wyborach do sejmiku, które odbędą się w 2023 roku.

50 samorządowców z naszego regionu tworzy nowy ruch – stowarzyszenie Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa. Wśród nowych członków są m.in. prezydenci Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Świdnicy. Samorządowcy zapewniają, że chodzi im o współpracę na rzecz regionu, tak aby poprawić jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk prezentując nową inicjatywę złożył ważną deklarację:


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

– To jest ponad jakimikolwiek podziałami politycznymi i partyjnymi. Jest tylko jeden wspólny mianownik, tym wspólnym mianownikiem jest samorząd. To nie jest projekt przeciwko komukolwiek, to jest projekt samorządowy, z którym chcemy także w roku 2023 wystartować w wyborach do samorządu województwa dolnośląskiego – mówił Jacek Sutryk:

O powodach powstania nowego ruchu mówi także prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska:


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

– Pomyśleliśmy sobie, że razem możemy sprawić, by nasz głos był bardziej słyszalny. Ten głos musi być słyszalny wtedy, kiedy przeciwstawiamy się odbieraniu nam kompetencji, pieniędzy, narzucania obowiązków za którymi nie idą odpowiednie środki finansowe – mówi Beata Moskal-Słaniewska.

Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju mówi o powodach stworzenia nowego ruchu:


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

– Utworzenie naszego stowarzyszenia jest naturalną reakcją na próby recentralizacji samorządu i próby wpływania na niezależność samorządową, przede wszystkim finansową – tłumaczy Roman Kaczmarczyk.

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry mówi, że samorządowcom zależy na tym, aby Dolny Śląsk był “krainą miodem i mlekiem płynącą”:


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

– My żyjemy w regionie, który jest najpiękniejszy w Polsce. Musimy mieć narzędzia, żeby o niego dbać. Jednym z tych narzędzi jest samorządność – dodaje Jerzy Łużniak.

Do nowego stowarzyszenia weszło 50 samorządowców. Wśród nich znaleźli się m.in. prezydenci Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Świdnicy i Legnicy, burmistrzowie Strzelina, Lądka-Zdroju, Ząbkowic Śląskich czy wójtowie Walimia, Długołęki i Malczyc.

W sumie w miejscowościach samorządowców, którzy współtworzą nowe stowarzyszenie mieszka ponad 1,5 miliona Dolnoślązaków.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *