Zbrodnia Miłoszycka. Rodzice zamordowanej Małgosi pozwali Kaczyńskiego, Morawieckiego i Ziobrę

Rodzice zamordowanej w Miłoszycach pod Wrocławiem 15-letniej Małgosi pozwali do sądu Skarb Państwa, a dokładnie: premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Rodzice ofiary chcą zadośćuczynienia za tragedię, jaka ich spotkała, za 23 lata walki o prawdę i ukaranie winnych brutalnego gwałtu i zabójstwa ich piętnastoletniej córki. Domagają się 1,6 mln zł zadośćuczynienia.

Podłość, cynizm, pogoń za sukcesem zawodowym i politycznym musi być napiętnowana – mówi ojciec zamordowanej dziewczynki pan Krzysztof, cytując fragment uzasadnienia pozwu.

Zbrodnia – przypomnijmy – wydarzyła się w sylwestra 1996/1997 w wiejskiej dyskotece z podwrocławskich Miłoszycach. Za kilka tygodni miną 23 lata od dnia, w którym zamarznięte ciało zgwałconej i porzuconej na mrozie nastolatki znaleziono na podwórku jednej z posesji.

Do dziś nikt za tę zbrodnię prawomocnie nie został ukarany. We wrześniu zapadł nieprawomocny wyrok skazujący dwóch mężczyzn na kary po 25 lat więzienia. Wcześniej przez 18 lat w więzieniu siedział, w związku z tą sprawą, Tomasz Komenda i dopiero po tym czasie okazało się, że jest niewinny.

Rodzice Małgosi mają żal do polityków i urzędników, za sposób prowadzenia tej sprawy. Za zaniedbania, za lekceważenie dowodów. Nie mogą się pogodzić z uniewinnieniem Tomasza Komendy.

Powiedzcie Ziobrze, niech się odp… od mojego dziecka – wołał pan Krzysztof na sądowym korytarzu po wrześniowym wyroku, skazującym dwóch Ireneusza M. i Norberta Basiurę za zabójstwo.

Mają też wielki żal o film 25 lat niewinności, którego bohaterem jest Tomasz Komenda i piekło, jakie przeżył w więzieniu. Próbowali nawet zablokować powstanie tego filmu i mają pretensje do wrocławskiego sądu i ministra Ziobry, że w tych staraniach im nie pomogli.

Sprawa trafiła kilka tygodni temu do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *