Wolność, równość, aborcja na żądanie!


Pod takim hasłem rozpocznie się dziś o 19.00 kolejna demonstracja przeciwko publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

“Stało się. Prawicowy rząd, rękoma wadliwie powołanego Trybunału Konstytucyjnego, dokonał zamachu na wolność wszystkich osób z macicami” – piszą inicjatorzy protestu, Kolektyw PYRA, Studencki Komitet Równościowy, Rozbrat, W naszej sprawie, Strajk Kobiet poznań i Black Venus Protest. – “Mamy dość facetów w garniturach i sutannach, którzy mówią nam, jak żyć i wedle swego widzimisię ustanawiają barbarzyńskie prawo. Mamy dość centrystów i liberałów, którzy znów mówią o powrocie do “kompromisu” czy o “referendum” w sprawie legalnej aborcji. Mamy dość uciszania nas, gdy mówimy o naszych potrzebach. Gdy mówimy o fatalnej edukacji seksualnej w Polsce, gdy mówimy o tragicznym dostępie do antykoncepcji awaryjnej, gdy mówimy o piekle, jakie trzeba przejść, by wykonać aborcję w przypadku, na który łaskawie pozwolili panowie w sutannach i panowie pod krawatami. Aborcja? Legalna, bezpłatna, bezpieczna, szeroko dostępna. Na żądanie do 12. tygodnia ciąży. I ani kroku wstecz!”.

Przeciwnicy wyroku uważają, że w takiej sytuacji nie może być mowy o kompromisie i trzeba protestować, żeby doprowadzić do zmiany nieludzkiego prawa.

Protest rozpocznie się o 19.00 na placu Wolności. I oczywiście to nie jest zgromadzenie.



Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *