Prof. Lange odwołany ze stanowiska

Malwina Gadawa, WK, mat. prasowe |
Utworzono: 2020-01-17 17:16 | Zmodyfikowano: 2020-01-17 17:44


Profesor Andrzej Lange nie jest już dyrektorem Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu.

Decyzję podjął zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Jak można przeczytać w oświadczeniu zarządu:

“Uzasadnieniem decyzji jest negatywna ocena pracy prof. Langego w odniesieniu wyłącznie do aspektów bezpośrednio związanych z funkcjami zarządczymi. Przede wszystkim jest to wyraźny brak woli współpracy i kontestowanie działań związanych z budową nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu, który będzie najważniejszym szpitalem tym profilu na terenie Dolnego Śląska, który zarazem jest jedną z największych inwestycji w Zdrowie Dolnoślązaków w historii województwa.

Zdaniem zarządu budowa tak niezwykle ważnej placówki medycznej, wyspecjalizowanej w leczeniu nowotworów, chorób płuc oraz krwi wymaga ścisłej współpracy między podmiotami, które będą tworzyć strukturę nowego Szpitala. Mowa o Dolnośląskim Centrum Onkologii, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc oraz Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych. Brak współpracy dyrektora DCTK zarówno z samorządem województwa oraz wymienionymi podmiotami leczniczymi oraz sprzeciw wobec kształtu struktury nowego Szpitala O-P-H może zagrażać jego budowie, która pozostaje wielce potrzebną i oczekiwaną przez Dolnoślązaków inwestycją.”

Profesor Andrzej Lange w rozmowie z naszym radiem przyznaje, że nie rozumie decyzji zarządu i zapowiada, że nadal będzie walczyć o to, aby Centrum Transplantacji Komórkowych miało nową, samodzielną siedzibę.

Na stanowisko dyrektora Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych zostanie ogłoszony konkurs.

 
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *