PKW ogłosiła wyniki referendum 2015 [FREKWENCJA, WYNIKI GŁOSOWANIA]

Znamy już pełne i oficjalne wyniki referendum ogólnokrajowego przeprowadzonego 6 września 2015 z inicjatywy byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Większość głosowała za okręgami jednomandatowymi, rozstrzygnięciami na korzyść podatników oraz zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Ale referendum jest nieważne. Frekwencja wyniosła tylko 7,8 procent. Aby referendum było wiążące dla władz, musiałaby w nim wziąć udział przynajmniej połowa uprawnionych do głosowania. Nieważne jest też wrocławskie referendum lokalne, które w niedzielę przeprowadzono z inicjatywy prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza.

OFICJALNE WYNIKI REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWEGO
W poniedziałek po godz. 15.30 Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne i oficjalne wyniki referendum. Oto one:
Frekwencja w głosowaniu – 7,8 procent.

78,75 proc. głosujących było za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych.
17,37 proc. – za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa
94,51 proc. – za rozstrzyganiem wątpliwości na korzyść podatnika.

OFICJALNE WYNIKI REFERENDUM WROCŁAWSKIEGO
W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy za to pełne, oficjalne wyniki referendum wrocławskiego.
Udział we wrocławskim głosowaniu wzięło udział zaledwie 10,56 procent wyborców. Oznacza to fiasko referendum, przeprowadzonego na wniosek prezydenta Rafała Dutkiewicza. Jak głosowali wrocławianie? [KLIKNIJ I ZOBACZ]

REFERENDUM 6 WRZEŚNIA – PYTANIA
W referendum ogólnopolskim, przeprowadzonym z inicjatywy byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, odpowiadaliśmy na trzy pytania – o jednomandatowe okręgi wyborcze, finansowanie partii politycznych oraz rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatników.
W referendum wrocławskim, zorganizowanym z inicjatywy prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, mieszkańcy wypowiadali się na temat budowy metra, rewitalizacji kamienic i podwórek, ograniczania ruchu samochodowego w ścisłym centrum oraz organizacji w mieście kolejnych dużych, międzynarodowych imprez. Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że wyniki referendum miejskiego potraktuje jako wiążące, niezależnie od frekwencji w głosowaniu.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *