Premier: Przed nami najtrudniejsze tygodnie albo lata

– Najbliższe tygodnie, najbliższe miesiące, może kwartały i oby nie lata, będą najtrudniejsze dla Polski od dziesięcioleci. Nie obiecam, że za parę miesięcy COVID-19 zniknie. Musimy się nastawić na długą walkę. Może będzie kolejna fala, może będzie szczepionka. Nie wiemy – oznajmił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. – Najprawdopodobniej dzisiaj po południu na sztabie kryzysowym podejmiemy decyzję o tym, że również wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu – zapowiedział.

– Mamy świadomość różnych scenariuszy, również tych najczarniejszych. Przygotowujemy się na każdy z nich – powiedział podczas tej samej debaty minister zdrowia Adam Niedzielski. – Z badań wynika, że 20-30 procent osób tych nowych zakażeń trafi do szpitala. Z tych 2-3 tysięcy pacjentów mniej więcej 10-20 procent będzie wymagało opieki respiratorowej. Dzisiejsze 10 tysięcy zakażeń stanowi stanowi realne obciążenie dla systemu ochrony zdrowia – dodał szef resortu zdrowia. Przyznał, że już 300 spośród 380 powiatów spełnia kryteria czerwonej strefy.

Prawdopodobnie już od poniedziałku najstarsze klasy szkół podstawowych będą pracowały zdalnie lub hybrydowo. – Najprawdopodobniej dzisiaj po południu na sztabie kryzysowym podejmiemy decyzję – zapowiedział premier. Już od tego tygodnia w podobnym systemie pracują szkoły średnie i wyższe – w strefie żółtej obowiązuje nauka hybrydowa, a w czerwonej – zdalna.
– W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową – sprecyzował po posiedzeniu Sejmu rzecznik rządu Piotr Müller.

W czwartek rząd ogłosi też kolejne obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Polsce. Co może się zmienić? Zobacz, klikając w zdjęcie poniżej.

Poznaliśmy nowe obostrzenia. Rząd zamknie gastronomię, senio…

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *