Dolnoślązak płaci mandaty i szaleje swoim audi. Teraz jechał 176 km/h. Nigdy nie posiadał prawa jazdy!

To się nie mieści w głowie, co wyprawia 43-letni mieszkaniec Dolnego Śląska, który porusza się SUV-em audi! Ostatnio policjanci zatrzymali go na drodze krajowej nr 8 Wrocław – Kłodzko, w okolicach Barda. Przekraczał podwójna ciągłą linię, jechał 103 km/h na ograniczeniu do 50 i 176 w miejscu, gdzie obowiązywała “dziewięćdziesiątka”. Zapłacił w sumie 1500 złotych mandatów, bo okazało się też, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Policjanci sprawdzili, że mężczyzna był już wielokrotnie sprawdzany i karany za wykroczenia drogowe i wciąż siada za kierownicę…

Policjanci z ząbkowickiej grupy “Speed”, kilka dni temu, patrolowali drogę krajowa numer 8. Przejeżdżając przez miejscowość Bardo zobaczyli kierującego Audi, który w miejscu niedozwolonym wyprzedzał inny samochód oraz znacznie przekroczył prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h kierowca jechał znacznie więcej, bo aż 103,5 km/h. Funkcjonariusze pojechali za nim rejestrując w tym czasie przewinienia kierującego na wideorejestratorze. Po chwili policjanci dali sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierujący na wcześniejszym odcinku drogi krajowej, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h kilkukrotnie przyspieszał – policyjny wideorejestrator odnotował prędkość nawet 176 km/h, czyli o 86 za dużo.

Kierowca wielokrotnie zatrzymywany za wykroczenia drogowe: Prawo jazdy? Nie miałem czasu robić!

Po zatrzymaniu i sprawdzeniu kierującego w systemach policyjnych okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego nigdy nie miał prawa jazdy. W rozmowie z funkcjonariuszami, bardzo wyraźnie zaakcentował, że nie miał wcześniej czasu na zdobycia uprawnień.

43-latek otrzymał dwa mandaty karne: 1000 i 500 złotych. Jeden za kierowanie bez uprawnień, a drugi za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/godzinę i nieprawidłowe wyprzedzanie. Odnotowane w systemie informacje świadczyły, że 43-latek już wielokrotnie był kontrolowany i karany za popełnione podobne wykroczenia drogowe. Tym pojazdem na miejscu pasażera podróżował również drugi mężczyzna, który miał uprawnienia, dlatego to on mógł kontynuować jazdę.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *