Poseł do prezydenta Sutryka: Tęczowa flaga na ratuszu będzie zadośćuczynieniem koszmaru!

– Był Pan zawsze przykładem tolerancji, otwartości i zrozumienia dla różnorodności – pisze wrocławski poseł Krzysztof Mieszkowski w liście otwartym do prezydenta Jacka Sutryka. – Dzisiaj, jak nigdy dotąd, skrzywdzeni i poniżeni potrzebują nie tylko konkretnych deklaracji, ale i symbolicznych gestów solidarności, dlatego flaga LGBT wywieszona na wrocławskim Ratuszu będzie zadośćuczynieniem, niewystarczającym oczywiście, koszmaru, który fundują naszym obywatelom skrajnie prawicowi politycy z najwyższych urzędów państwowych – dodaje parlamentarzysta.

Oto pełna treść listu otwartego do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka:

Szanowny Panie Prezydencie,
Dzisiaj, jak nigdy dotąd, środowiska LGBT potrzebują wsparcia. Każdy, najmniejszy gest na rzecz wykluczanych, napiętnowanych, stygmatyzowanych jest dowodem mądrości, wyobraźni i troski o los polskiej demokracji. Wielcy pisarze, z Olgą Tokarczuk na czele, zdecydowanie potępili akty agresji i przemocy wobec naszych obywateli i obywatelek o nieheteronormatywnej wrażliwości seksualnej.
Był Pan zawsze przykładem tolerancji, otwartości i zrozumienia dla różnorodności. Dzisiaj, jak nigdy dotąd, skrzywdzeni i poniżeni potrzebują nie tylko konkretnych deklaracji, ale i symbolicznych gestów solidarności, dlatego flaga LGBT wywieszona na wrocławskim Ratuszu będzie zadośćuczynieniem, niewystarczającym oczywiście, koszmaru, który fundują naszym obywatelom skrajnie prawicowi politycy z najwyższych urzędów państwowych.
Ten gest mieszkanek i mieszkańców Wrocławia niech będzie wymierzony w tych wszystkich, którzy łamią podstawowe prawa człowieka.
Z wyrazami szacunku, Krzysztof Mieszkowski, Poseł na Sejm RP

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *