Nowe zasady przekraczania granicy z Niemcami od 24 października. Kwarantanna i zgłoszenie lokalnych do władz

Niemcy podjęły kroki, aby opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie kraju. Wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia dotyczące restauracji, prywatnych uroczystości, maseczek i przekraczania granicy. Przeczytajcie poniżej.

WYJAZD DO NIEMIEC – NOWE WARUNKI

Od soboty 24 października osoby wylatujące do Niemiec zobowiązane będą do:

 • zgłoszenia miejsca swojego pobytu w Niemczech odpowiedniemu urzędowi kraju związkowego
 • odbycia 14-dniowej kwarantanny pod wskazanym adresem

Z obowiązku kwarantanny zwolnione są osoby, które przedstawią negatywny test na COVID (w języku angielskim lub niemieckim) uzyskany nie później niż 48 godziny przed przylotem.
Do 8 listopada testy na COVID można wykonać bezpłatnie po przylocie na lotniskach w Niemczech. Obowiązkowo kwarantanna trwa wtedy tylko do uzyskania negatywnego wyniku.

Z kwarantanny wyłączone są osoby, które:

 • podróżują tranzytem (osoby przyjeżdżające na mniej niż 24 godz. lub mogące udowodnić, że przebywały na obszarze ryzyka przez czas krótszy niż 24 godz.),
 • sprawują funkcje dyplomatyczne lub konsularne.

Powyższe zasady obowiązują do 31 października br. Termin ich obowiązywania może zostać przedłużony.

JEŚLI ZACHORUJESZ W NIEMCZECH

Osoby przebywające w Niemczech i podejrzewające u siebie objawy zakażenia (gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem) powinny kontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym, z infolinią lekarską pod numerem telefonu 116 117 lub właściwym urzędem ds. zdrowia (niem. Gesundheitsamt).

NIEMCY – AKTUALNA LISTA OBOSTRZEŃ

Ogólne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa:

 • kontakty z innymi osobami powinny być ograniczone do niezbędnego minimum;
 • w przestrzeni publicznej należy zachować odstęp co najmniej 1,5 m;
 • obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach, gdzie nie da się zachować odległości 1,5 m;
 • w miejscach pracy należy przestrzegać zasad higieny – dotyczy to pracowników i osób odwiedzających;
 • również w przypadku prywatnych spotkań należy przestrzegać zasad higieny i zachować odstęp;
 • w niektórych krajach związkowych ograniczona lub zawieszona jest działalność miejsc, w których nie jest możliwe zastosowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego;
 • wprowadzono ograniczenia w ilości osób mogących brać udział w zgromadzeniach lub gromadzić się w miejscach publicznych oraz prywatnych (w mieszkaniach);
 • duże wydarzenia są odwołane co najmniej do 31.12.2020 r. Kraje związkowe mają własne regulacje dotyczące mniejszych imprez, w tym uroczystości rodzinnych takich jak wesela lub pogrzeby;
 • wszelkie naruszenia ograniczeń dot. kontaktu są nadzorowane i sankcjonowane przez służby porządkowe i policję; łamanie zakazów może się wiązać z wysokimi mandatami.
 • w Berlinie w godz. 23.00 – 6.00 sklepy, kawiarnie i restauracje pozostają zamknięte oraz są wprowadzone ograniczenia w zgromadzeniach się. Stacje benzynowe mogą w tym czasie oferować części zamienne do pojazdów silnikowych w zakresie, w jakim jest to niezbędne do utrzymania lub przywrócenia gotowości do jazdy, jak również materiały eksploatacyjne. Apteki mogą w tym okresie wydawać leki i towary powszechnie wydawane w aptekach. Prywatne imprezy i spotkania w zamkniętych pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż dziesięć osób, są zabronione.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: KLIK!

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *