Wrocław: Adam Zawada wiceprezydentem miasta

Rekomendowany przez Nowoczesną Adam Zawada został nominowany przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka na wiceprezydenta miasta. Zawada wcześniej był m.in. wiceprezesem spółki Stadion Wrocław.

W środę (5 grudnia) prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz przewodniczący Klub Radnych Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Wrocławia Piotr Uhle podpisali deklarację o współpracy. Wcześniej Sutryk podpisał taką deklarację z radnymi PO.

“Deklaracja mówi o tym, że wspólnie z radnymi Nowoczesnej będziemy dbać o rozwój Wrocławia. Klub Nowoczesnej zadeklarował również wsparcie dla działań prezydenta Wrocławia, a w szczególności wsparcie na poziomie uchwalania planu finansowego na przyszły rok oraz wsparcie przy wotum zaufania i absolutorium” – powiedział Sutryk podczas konferencji prasowej.

Efektem podpisanej deklaracji o współpracy jest nominowanie Adama Zawady na wiceprezydenta miasta. Będzie on nadzorował Departament Zrównoważonego Rozwoju, w którego skład wchodzą Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu, Biuro Wody i Energii, Wydział Środowiska i Rolnictwa. Zawada będzie miał też nadzór nad Zarządem Cmentarzy Komunalnych oraz Zarządem Zieleni Miejskiej. Wcześniej Zawada pracował w Urzędzie Marszałkowskim, w tym m.in. na stanowisku Dyrektora Departamentu Marszałka. Od listopada 2017 r. sprawował funkcję wiceprezesa spółki Stadion Wrocław.

W środę Zawada zadeklarował, że wstąpi do Nowoczesnej.

W ubiegłym tygodniu Sutryk nominował dwóch wiceprezydentów z PO – Renatę Granowską oraz Sebastiana Lorenca.

 


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *