Gowin o słowach Saryusza-Wolskiego: moc prawna to jedno, moc polityczna to drugie

Moc prawna to jedna rzecz, moc polityczna to druga rzecz – stwierdził wicepremier Jarosław Gowin odnosząc się do słów Jacka Saryusz-Wolskiego (PiS), że deklaracja interpretująca ws. rozporządzenia o powiązaniu wypłat z budżetu UE z praworządnością nie ma mocy prawnej i jest pułapką negocjacyjną.

Gowin został zapytany w piątek w Telewizji Republika na czym ma polegać rozwiązanie kompromisowe w sprawie budżetu UE, o którym mówił w czwartek. Gowin na czwartkowej konferencji w Brukseli, po spotkaniu z kilkorgiem komisarzy UE, przekonywał, że możliwy jest kompromis w sprawie budżetu UE i mechanizmu warunkowości “nawet jeżeli nie w formie otwarcia na nowo dyskusji nad kształtem tego rozporządzenia, to w postaci wiążących deklaracji interpretacyjnych”.

“Rozporządzanie dotyczące warunkowości jest nie do przyjęcia dla Polski, dla Węgier, dla wszystkich tych, którym zależy, by Unia Europejska była wspólnotą równych państw. Z drugiej strony weto nie rozwiązuje żadnego polskiego problemu” – powiedział Gowin w TV Republika.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *