“Nie wolno”. Abp Marek Jędraszewski zabrania referendum ws. aborcji


Abp Marek Jędraszewski przekazał, że kwestia prawa aborcyjnego nie powinna być rozstrzygnięta przez demokratyczną większość. “W sprawach tak wielkich i świętych, jakimi jest zwłaszcza ludzkie życie, nie wolno tworzyć referendów”, mówił metropolita krakowski.

Szczegóły środowej homilii, wygłoszonej przez abp. Marka Jędraszewskiego na Wawelu w święto Objawienia Pańskiego przytacza Wirtualna Polska.

W swoim kazaniu hierarcha po raz kolejny nie uniknął wątków politycznych. Metropolita krakowski wspominał oportunistów, za których uważa “ludzi żyjących w okowach politycznej poprawności i tak zwanej tolerancji”.

Duchowny mówił, że grupa ta jest skłonna walczyć o prawa zwierząt, jednocześnie zapominając o “prawach dla poczętego już i żyjącego dziecka”.

Abp Marek Jędraszewski: “W niezaplanowanym dziecku widzą dla siebie śmiertelne zagrożenie”

Abp Jędraszewski odniósł się do pomysłów, według których kwestię legalności aborcji miałoby rozstrzygnąć referendum.

Michał Kolanko skrytykował Krystynę Jandę. Doświadczył tak silnego hejtu, że internauci rozpoczęli akcję solidarnościowąCzytaj dalej

Ale przecież w sprawach tak wielkich i świętych, jakimi jest zwłaszcza ludzkie życie, nie wolno tworzyć referendów, tak samo jak się referendów nie urządza w sprawie czy dwa i dwa jest cztery – mówił 6 stycznia.

Krakowski hierarcha zaznaczył, że sprawa nie powinna podlegać dyskusji, co podpowiada “zwykły rozum”.

I nie większość ma decydować, większość w sensie demokratycznym, czy ktoś może żyć, czy nie – przekonywał, cytowany przez Wirtualną Polskę.

W trakcie homilii Jędraszewski nawiązał ponadto do postaci Heroda, który w tradycji Ewangelii Mateusza został przedstawiony jako tyran usiłujący zgładzić Jezusa. Władca miał zainicjować przy tym tzw. rzeź niewiniątek, choć niektóre źródła podają w wątpliwość, czy istotnie miało to miejsce.

Metropolita zaznaczył, że niektórzy ludzie “częstokroć w niezaplanowanym dziecku widzą dla siebie śmiertelne zagrożenie”.

Dlatego uważają, że to dziecko nie powinno dalej istnieć i określają w różny sposób to, co jest już i co tworzy się w łonie matek, by nie powiedzieć: to już jest dziecko – zapewniał wiernych.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *