Miasto zamyka drzwi do prezydenta. Będzie strażnik miejski i 37 kamer

Specjalne bramki przy wejściu, system 37 kamer wewnątrz i na zewnątrz budynku i strażnik miejski przy drzwiach – tak od teraz będzie strzeżone serce wrocławskiego urzędu miejskiego. Chodzi o budynek przy Sukiennicach 9. To miejsce, w którym urzęduje prezydent Jacek Sutryk i jego najbliższe otoczenie.

Dotąd do budynku przy Sukiennicach 9 mógł wejść każdy. Teraz się to zmieni. Miasto zleciło przebudowę wejścia do budynku. Odtąd przy wejściu będą funkcjonowały bramki, przez które przejdą tylko pracownicy ratusza. Oni otworzą bramki zbliżeniowo, za pomocą swoich kart Urbancard. Pozostałe osoby do budynku będzie wpuszczał strażnik miejski.

Biura przy Sukiennicach będą też monitorowane przez system kamer. – Składa się na niego 37 kamer. Zostały zlokalizowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków urzędu. Obraz z kamer obejmuje wejście, hol, ciągi komunikacyjne, Przejście Żelaźnicze oraz Przejście Garncarskie i będzie udostępniany na portierni budynku – wylicza Grzegorz Rajter z ratusza.

Sukiennice 9 to serce wrocławskiego urzędu. Tutaj pracuje prezydent Jacek Sutryk oraz jego najbliższe otoczenie, m.in. szef Departamentu Prezydenta czy urzędnicy odpowiedzialni za wizerunek prezydenta. W budynku tym obradują też miejscy radni.

Skąd pomysł tak dokładnego strzeżenia tego miejsca? W ratuszu tłumaczą, że chodzi o “poprawę komfortu obsługi klientów i bezpieczeństwo w kompleksie urzędu”.

Zobacz także

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *