Czytelnicy “Wyborczej” przeciw referendum aborcyjnemu


Oto niektóre Wasze listy i opinie.

Ta propozycja jest oburzająca. Jestem absolutnie zażenowana, że moja gazeta, na której w ’89 uczyłam się czytać (serio…) teraz publikuje takie rzeczy jak:

Czy zgadza się Pani/Pan, by prawo gwarantowało możliwość przerwania ciąży, gdy:

ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (tak/nie);

Nie ma w ogóle opcji poddawania pod referendum konieczności udzielenia mi pomocy medycznej.

Jeszcze raz: Co to ma być, że obcy mężczyzna na poważnie proponuje na łamach tak poczytnego dziennika, jak “Wyborcza”, że kler i Godek mogliby przegłosować w referendum, że nie udzieli mi się pomocy medycznej, kiedy będzie zagrożone moje życie!

Niedobrze mi się robi, kiedy to czytam! To jest jak gwałt!

Agata Rygielska

Inne opinie:

Goja1702: Nie można (i nie będzie można) przeprowadzić uczciwego referendum w sprawie aborcji. Nie da się dyskutować z kłamstwem, straszeniem, zabobonami i pieniędzmi Kościoła i Ordo Iuris. A społeczeństwo mamy… no właśnie. Wystarczy popatrzeć na deklaracje zaszczepienia się na koronawirusa. Referendum w takich warunkach to prosta droga do wprowadzenia kary więzienia za używanie prezerwatyw.

style: Autor potwierdza, że nic nie rozumie! Koniec piekła Polek to jest sprawa powrotu do cywilizacji, a nie światopoglądu. Prawa kobiet, również lub zwłaszcza te reprodukcyjne, to jest kwintesencja podmiotowości, wolnego wyboru i wolnej woli.

Prawa reprodukcyjne zawsze są wymiarem ucywilizowania społeczeństwa, więc legalna ABORCJA – TU i TERAZ! Bezwarunkowo!

Polki zasługują na takie same prawa jak wszystkie inne Europejki i nikt nie ma prawa im tych praw odmawiać! Jaka to demokracja, kiedy odebrano Polkom prawa człowieka, prawo do decydowania o własnym ciele, zdrowiu i życiu.

eMRavka: Panie mężczyzno proszę dopisać pytanie: czy mężczyzna uchylający się od płacenia alimentów, a więc nie dbający o własne potomstwo, powinien zostać poddany obowiązkowej wasektomii, by nie mógł płodzić kolejnych dzieci o które nie dba? I kolejne: czy lekarz ma prawo do klauzuli sumienia (i niewypisywania antykoncepcji – moje doświadczenie) skoro kobieta nie ma prawa do klauzuli własnego sumienia (czytaj aborcji)?

tommywolf: Czy prawo kobiet do głosowania podlegało referendum ? Czy wolności podstawowe podlegały referendum ? Więc na jakiej podstawie większość ma decydować za kobiety?

DH: Już widzę polityków PO i Hołowni jak uciekają przed konkretnymi pytaniami. PSL zrobi tak jak każą ich proboszczowie. Tylko zmiana świadomości społeczeństwa i pozbawienie władzy Kościoła katolickiego może zmusić polityków do zmiany kunktatorskich postaw.

takaja123456: Mamy robić referendum w sprawie, czy Polki mają mieć takie same prawa jak cały cywilizowany świat? Mamy robić referendum w kwestii, czy biedne Polki mają mieć takie same prawa jak bogate? Bo chyba nie sądzicie, że aborcja jest dzisiaj jakimkolwiek problemem dla Polki, która ma kasę?

mafa: Kiedy nareszcie dotrze, że praw człowieka nie poddaje się referendom, ponieważ – zgodnie z konstytucją – są one NIEZBYWALNE!

Piszcie:listy@wyborcza.pl

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *