Koniec z darmowymi godzinami na parkingu pod NFM?

Magistrat rozgląda się za dzierżawcą parkingu podziemnego pod Narodowym Forum Muzyki w centrum Wrocławia. Zanim jednak ogłoszony zostanie przetarg, który go wyłoni, Wrocławskie Inwestycje zaprosiły zainteresowane firmy do konsultacji, które – jak nam wyjaśniono – mają pomóc w ustaleniu kryteriów przyszłego przetargu, a szczególnie opłat za dzierżawę i co za tym idzie ewentualnych opłat za parkowanie.

Jak czytamy w zaproszeniu do konsultacji: Celem jest pozyskanie informacji dotyczących wyposażenia parkingu oraz sposobu zarządzania parkingiem, celem przygotowania stosownej umowy i dokumentacji do przetargu. Zaproszenie adresowane jest do firm zajmujących się zarządzaniem parkingami. Mogą się one zgłaszać do 6 listopada. Daty zakończenie konsultacji nie podano, ale jak nam powiedział Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji, spółka chce ogłosić przetarg, który ma wyłonić przyszłego dzierżawcę jeszcze przed końcem roku.

Parking pod placem Wolności jest jednym z największych tego typu parkingów w centrum Wrocławia. Liczy trzy kondygnacje o 6 poziomach. Jego łączna powierzchnia sięga blisko 26,2 tysięcy mkw. Łączna ilość miejsc parkingowych to 662, z czego na chwilę obecną abonamentowych miejsc (wykupionych przez różnych kontrahentów) jest 228.

Koniec z darmową godziną parkowania pod NFM?

Miasto wstępnie zaproponowało czynsz dzierżawczy na poziomie 200 tys. zł miesięcznie netto ( plus 23 proc. VAT). – Te konsultacje służą właśnie temu, by ustalić, czy zaproponowana stawka jest czynszem realnym do poniesienia przez przyszłego operatora, biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania techniczne i koszty eksploatacji – tłumaczy Bartosz Nowak.

Teraz – system obowiązuje od czerwca – kierowcy parkujący pod placem Wolności, jeśli opuszczą parking przed upłynięciem godziny, nie płaca ani złotówki. Naliczanie opłat zaczyna się dopiero od drugiej godziny. I tak w kolejnych godzinach obowiązuje cennik: 4,00 zł z naliczaniem co 15 min, czyli 1 zł za każde rozpoczęte 15 min (przy wykupieniu papierowego biletu) oraz cena promocyjna – 2,50 zł za godzinę parkowania dla wnoszących opłatę przez aplikację moBilet lub sms-em. Ceny miesięcznych abonamentów, zależnie od wybranej opcji, wahają się od 220 do 750 złotych.

Czy te ceny się zmienią? – Na tym etapie postępowania nie możemy jeszcze tego stwierdzić – odpowiada Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji, nie wyklucza jednak, że cennik zmieni się wraz z wyborem nowego dzierżawcy. To on będzie ustalał ostatecznie nową taryfę i warunki korzystania z parkingu.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *