¯u¿el. Grand Prix we Wroc³awiu 31 lipca 2021 roku

Firma BSI, która jest promotorem najważniejszych imprez żużlowych na świecie, ogłosiła wstępny terminarz cyklu Grand Prix na 2021 rok. Dodajmy tylko, że zawody GP wyłaniają indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu.

Żużlowe GP. Wszystko zależy od koronawirusa

Wstępnie zaplanowano 11 turniejów. Pierwsze zawody miałyby się odbyć 24 kwietnia (jeszcze dokładnie nie potwierdzono, w którym mieście), a cykl zakończyłby się 2 października 2021 roku w Toruniu. Zawody na wrocławskim Stadionie Olimpijskim mają być przeprowadzone 31 lipca.

Jednak, czy tak się stanie, tego dziś nikt nie jest w stanie potwierdzić na 100 procent. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa.

W tym roku – właśnie ze względu na epidemię – odwołano dziesięć turniejów cyklu Grand Prix. Jednak władze żużlowe nie zrezygnowały z organizacji imprezy, która ostatecznie wyłoniła najlepszego żużlowca na świecie w 2021 roku. Dlatego zamiast dziesięciu pojedynczych turniejów w różnych miastach Europy zdecydowały się na organizację czterech dwudniowych turniejów.

Trzy z nich rozegrane zostały w Polsce: we Wrocławiu, Gorzowie i Toruniu, a czwarty w Pradze. W sumie było to osiem turniejów, czyli okrojone Grand Prix. Mistrzem świata został Polak Bartosz Zmarzlik, a wicemistrzem Anglik Tai Woffnden ze Sparty Wrocław. Na czwartym miejscu uplasował się inny zawodnik wrocławskiego klubu – Maciej Janowski. Obydwaj wystartują również w GP w 2021 roku.

Żużlowe GP. Ważne bilety

Organizatorzy wrocławskiej imprezy w przesłanym do mediów komunikacie przypomnieli, że bilety na przyszłoroczną rundę Grand Prix Polski we Wrocławiu, które zostały zakupione w tym roku, zachowują swoją ważność.

Kalendarz Grand Prix 2021

24 kwietnia – do potwierdzenia

15 maja – Warszawa

22 maja – Teterow (Niemcy)

5 czerwca – Praga (Czechy)

19 czerwca – do potwierdzenia

17 lipca – Cardiff (Wielka Brytania)

31 lipca – Wrocław (Polska)

14 sierpnia – Malilla (Szwecja)

28 sierpnia – Togliatti (Rosja)

11 września – Vojens (Dania)

2 października – Toruń (Polska)
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *