Remont Wzgórza Partyzantów. Jest projekt, magistrat szuka pieniędzy

Zdewastowane Wzgórze Partyzantów będzie remontowane. Jest już gotowy projekt odnowienia obiektów nad fosą w okolicach ul. Piotra Skargi – ogłosił w piątek prezydent Jacek Sutryk. Póki co jednak, nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych na ten cel pieniędzy. Wrocław zwróci się o dofinansowanie projektu z „Funduszy Norweskich”.

Projekt nie obejmuje odbudowy tzw glorietty czyli 32 – metrowej wieży z kawiarnią i tarasem widokowym, która jeszcze przed wojną stała na szczycie Wzgórza. To byłaby zbyt droga inwestycja. Na razie magistrat planuje generalny remont istniejących dziś obiektów. Tak by stały się częścią spacerowej promenady nad fosą.

Najnowsza historia terenu, który przed laty był częścią wrocławskich fortyfikacji, zaczęła się w czerwcu 1990 roku. Ostatni komunistyczny prezydent Wrocławia Stefan Skąpski podpisał umowę z firmą Retropol na użytkowanie wieczyste Wzgórza Partyzantów przez 40 lat. Miała zakończyć się 1 czerwca 2030 r. Biznesmeni mieli wielkie plany. Opowiadali o utworzeniu pałacu ślubów z restauracją. Po pobliskiej fosie pływać miały gondole.

ZOBACZ TAKŻE: TAK PRZEZ OSTATNIE 200 LAT ZMIENIAŁO SIĘ WZGÓRZE PARTYZANTÓW:

Tak przez lata zmieniało się i popadało w ruinę Wzgórze Part…

Skończyło się na remoncie obiektów i uruchomieniu jednego z pierwszych we Wrocławiu kasyn gry. Potem powstała tu dyskoteka Reduta,m zarządzana przez ludzi z wrocławskiego gangsterskiego półświatka. W ostatnich latach teren zaczął popadać w ruinę. Właśnie z tego powodu w 2015 roku Urząd Miejski oddał sprawę do sądu i uzyskał wyrok rozwiązujący wieczystą dzierżawę.

Kiedy zaczną się prace na razie nie wiadomo. Na razie miasto musi znaleźć dodatkowe pieniądze na wykonanie zaplanowanych w projekcie robót.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *