Wrocław: będzie odcinkowy pomiar prędkości na alei Sobieskiego?

Już niedługo wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na alei Jana III Sobieskiego może stać się faktem. Urząd miasta we Wrocławiu zwrócił się w tej sprawie do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Kontrola prędkości miałaby obowiązywać na odcinku od mostów Bolesława Krzywoustego do salonu samochodowego opla. W tej części Psiego Pola kierowcy notorycznie łamią przepisy i jeżdżą za szybko, co skutkuje dużą liczbą wypadków.

Pod koniec marca na alei Jana III Sobieskiego doszło do poważnego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. To właśnie po tym zdarzeniu radny miejski, Michał Kurczewski zdecydował się interweniować w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego i u prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Kurczewski postuluje, by oprócz odcinkowego pomiaru prędkości ustawić również bariery energochłonne na łuku drogi, ze względu na bezpieczeństwo pieszych.

“Dopuszczalna na odcinku drogi prędkość – 70 km/h jest notorycznie przekraczana, często co najmniej dwukrotnie. Na wspomnianym odcinku drogi występuje dość ostry łuk, w momencie gorszych warunków pogodowych, przy znacznym przekroczeniu prędkości, wypadek jest praktycznie pewny. Jedynym skutecznym sposobem trwałego poskromienia niebezpiecznych zapędów niektórych kierowców jest wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości” – argumentuje radny.

Akcja Miasto również zainteresowała się zwiększeniem bezpieczeństwa na alei Jana III Sobieskiego. Propozycją stowarzyszenia jest zwężenie pasów do 3,25 metra na skrajnych pasach i do 3 metrów na pozostałych, a dodatkowo wprowadzenie ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *