Unia Metropolii Polskich: apelujemy do białoruskich władz o rozpoczęcie dialogu

Apelujemy do białoruskich władz o rozpoczęcie dialogu, który zastąpi stosowane obecnie rozwiązania siłowe – przekazali prezydenci miast zrzeszonych w Unia Metropolii Polskich we wspólnym stanowisku. Wyrazili także solidarność ze wszystkimi Białorusinami, którym bliskie są ideały wolności i demokracji.

W ciągu ostatnich trzech dni na Białorusi zatrzymano ponad sześć tysięcy osób w związku z protestami przeciwko wynikom wyborów. Wiele osób brutalnie pobito, potwierdzono śmierć jednego demonstranta. Siły bezpieczeństwa użyły do rozpędzania demonstrantów granatów hukowych, gazu łzawiącego i strzelały do nich gumowymi kulami. Z setkami z zatrzymanych nie ma kontaktu.

W związku z tymi wydarzeniami Unia Metropolii Polskich we wspólnym stanowisku, które na Twitterze opublikował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, wyraziła głęboki niepokój dotyczący tego, co dzieje się na Białorusi po wyborach prezydenckich. “Wspierając działania mające na uwadze białoruską suwerenność i demokrację, pragniemy dać wyraz przekonaniu, że siła nie może być w żadnym razie argumentem w relacjach władzy ze społeczeństwem” – czytamy w dokumencie.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *