Koalicja rządząca we Wrocławiu zagrożona? Jacek Sutryk zabiera głos

Klub radnych Nowczesnej we wrocławskiej radzie miast zgłosił ponad 40 poprawek do projektu budżetu przedstawionego przez prezydenta Jacka Sutryka. – Zagrozili, że zagłosują przeciwko budżetowi na 2021 rok – pisze “Gazeta Wrocławska”. Zdaniem prezydenta publikacja to cześć walki o władzę w mieście, tylko że ze strony PiS.

“Gazeta Wrocławska” opisała trudną sytuację związaną z uchwaleniem budżetu Wrocławia na 2021 r.

– Zapowiada się rozłam w koalicji rządzącej Wrocławiem. Radni Nowoczesnej zagrozili, że jeśli prezydent Jacek Sutryk nie uwzględni ich poprawek, zagłosują przeciwko budżetowi na 2021 rok – napisał dziennik. “GW” pisze, że budżetowy bunt radnych Nowoczesnej stawia pod dużym znakiem zapytania dalsze istnienie koalicji rządzącej Wrocławiem. Radni mieli się żalić dziennikarzom, że Jacek Sutryk traktuje ich jak maszynkę do głosowania.

Rada Wrocławia liczy 37 radnych. Do tej pory koalicja rządząca miastem miała bezpieczną, liczącą 25 głosów większość. Będący w opozycji do władz Wrocławia klub radnych PiS liczy 12 radnych. Ci ostatni zgłaszając swoje propozycje zmian do budżetu, zapowiedzieli, że zagłosują przeciwko przedstawionemu projektowi. – Przewodniczący Klubu PiS Michał Kurczewski nie wyklucza w razie trwałego rozłamu koalicji, próby zorganizowania referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Sutryka – czytamy dalej w “Gazecie Wrocławskiej”.

Na reakcje prezydenta miasta nie trzeba było długo czekać. – Po przejęciu Polska Press przez spółkę Skarbu Państwa nie myślałem, że tak szybko zajmą się wirtualnym i abstrakcyjnym wnioskiem/marzeniem PiS o odwołaniu Sutryka – napisał nie bez ironii na swoim profilu w mediach społecznościowych.

– Tymczasem informuję kochanych wrocławian, że budżet jest trudny, ale bezpieczny i prorozwojowy, a Wrocław dalej będzie się pięknie rozwijał i będzie taki, abyśmy mogli być z niego dumni. A Sutryk przestanie być kiedyś prezydentem jak Wy (i to nie w sondzie) o tym zdecydujecie – dodał włodarz.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *