Aborcja, strajk kobiet. Grzegorz Schetyna chce kompromisu – Platforma Obywatelska


Platforma Obywatelska powinna mieć inicjatywę, jak rozwiązać problem wokół aborcji, pomysł na referendum może być przykładem takiej inicjatywy – oznajmił były szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.


Aborcja. „Schet” znowu namieszał. „Jak wychodzi z nory, to zawsze z planem”

Były szef Platformy Grzegorz Schetyna namieszał w szeregach KO słowami o aborcji. Politycy tej frakcji komentują, że powiedział samą prawdę. Inni,…

zobacz więcej

Kompromis Schetyny ws. aborcji

Schetyna

był pytany w
TVN24

o swój pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie aborcji, który został skrytykowany nawet przez niektórych polityków PO.

– Opozycja,
Platforma Obywatelska

jako największa partia opozycyjna powinna mieć inicjatywę polityczną. Trzeba stanąć po stronie kobiet, pomyśleć, w jaki sposób zastąpić zdemolowany przez Kaczyńskiego i Przyłębską kompromis z 1993 r. – podkreślił polityk.

– Jest pytanie, w jaki sposób dojść do nowej umowy społecznej, zagwarantować prawa kobiet, bo ja rozumiem, że wszyscy tego chcemy – mówił Schetyna.

Schetyna: ulica to nie rozwiązanie

– Jeżeli nie
referendum,

odwołanie się do woli narodu, to w takim razie co? – pytał. – Jeśli są inne pomysły, to bardzo proszę – apelował.

Podkreślił, że prawa kobiet można zagwarantować, „budując sensowne instrumentarium prawne i nową umowę społeczną”. – Jak do tego dojść? Tylko na ulicy? To jest niemożliwe. W tym parlamencie? To jest niemożliwe – ocenił były szef PO.

Stąd referendum jest jednym z pomysłów. – To oczywiście kwestia przygotowania pytań, komitetu referendalnego, kierunku, w który trzeba pójść; ale uważam, że debata jest potrzebna, bo nie możemy zostawić kobiet bez wsparcia – podkreślił Schetyna.

źródło:
Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *