“Moje ciało, mój wybór”. Protest w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA, RELACJA LIVE] • Kuźnia Raciborska – nowiny.pl – portal, gazeta


Dotąd w powiecie raciborskim to w Raciborzu organizowane były protesty przeciwników rządu oraz ograniczenia prawa do aborcji. W sobotni wieczór 31 października swój sprzeciw postanowili wyrazić również mieszkańcy Kuźni Raciborskiej. O godzinie 19.00 spotkali się na placu Zwycięstwa, skąd wyruszyli w marsz po terenie miasta.

Podczas protestu nie zabrakło transparentów i antyrządowych haseł. – “Moje ciało, mój wybór”, “Myślę, czuję, decyduję”, “Rewolucja jest kobietą”, “Je**ć PiS”, “Kto nie skacze ten za PiS-em”, “Jarek, Ty kur**”, “Polska nasza nie Jarosława” – m.in. takie hasła skandowano podczas sobotniego spotkania w Kuźni Raciborskiej. Wśród uczestników dominowały młode osoby, choć nie brakowało też przedstawicieli starszego pokolenia. Mieszkańcy swój sprzeciw wyrażali przy brzmieniu m.in. takich piosenek jak: “Dziwny jest ten świat” oraz “Królestwo Kobiet”. Manifestacja spotykała się ze spontanicznymi reakcjami kierowców, którzy trąbili na protestujących.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, której na zakończenie przemarszu podziękowała część uczestników. – “Dziękujemy! Dziękujemy!” – zwróciła się grupa manifestujących w stronę mundurowych. Przemarsz trwał około godziny i zakończył się w tym samym miejscu, w którym się rozpoczął, czyli na placu Zwycięstwa.

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ RELACJĘ LIVE Z MARSZU.

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *