Szydło apeluje do Dudy o dodanie pytań do wrześniowego referendum

Beata Szydło, posłanka na Sejm i prawdopodobnie kandydatka partii Prawo i Sprawiedliwość na premiera po wyborach parlamentarnych w 2015,  zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy o dodanie kolejnych pytań do wrześniowego referendum w Polsce ogłoszonego przez Bronisława Komorowskiego.

Beta Szydło pytania referendum w Polsce

W trakcie wizyty w Stalowej Woli, Beata Szydło zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy o dopisanie pytań do ogłoszonego już przez Bronisława Komorowskiego referendum: o wiek emerytalny, przyszłość Lasów Państwowych i obowiązek szkolny sześciolatków. – Każdy z nas ma prawo wypowiedzieć się w ważnych dla nas sprawach – powiedziała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do tej propozycji.

Beata Szydło zwróciła się do prezydenta, by uwzględnić w referendum, jakie odbędzie się 6 września, pytania, które mimo milionów podpisów nie zostały poddane plebiscytowi. Już ponad miesiąc temu poznaliśmy postulowane przez Szydło pytania referendum. Chodzi o sprawę Lasów Państwowych (ponad 2 mln podpisów pod wnioskiem o referendum), wydłużenia wieku emerytalnego (3,5 mln podpisów), i wysłania dzieci wcześniej do szkoły (500 tys. podpisów). Informację o złożeniu wniosku w tej sprawie przekazał Marcin Mastalerek – rzecznik sztabu wyborczego PiS.

Wypowiedz na postulowane przez Szydło pytania referendum w Polsce:

WIEK EMERYTALNY – głosuj ZA lub PRZECIW przywróceniem powszechnego wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn

LASY PAŃSTWOWE – Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?

SZEŚCIOLATKI W SZKOLE – Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków?

Prezydent Andrzej Duda, który w sobotę, 8 sierpnia, odwiedził województwo lubelskie i małopolskie – w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do tej propozycji:

Oczywiście zapoznam się z tym pismem, które zostało do mnie złożone. Słyszałem, że takie pismo jest w tej chwili w kancelarii prezydenta, więc jak tylko wrócę do Warszawy, to się z tym pismem zapoznam, rozważę sprawę. Jeżeli chodzi o tę inicjatywę, to na pewno jest to ze wszech miar godne rozważenia.Pamiętajmy o tym, że nie były to żadne inicjatywy partyjne. Sprawy sześciolatków, obniżenia wieku emerytalnego i ochrona Lasów Państwowych były przedmiotem wniosków obywatelskich, pod którymi podpisało się kilka milionów obywateli. W związku z czym z całą pewnością te sprawy są do rozpatrzenia – stwierdził Andrzej Duda.

GŁOSUJ JUŻ DZIŚ NA PYTANIA REFERENDUM 2015 W POLSCE – na portalu referendum.pl

Pytany w sobotę o to, czy prawnie jest możliwe w tym terminie dodanie nowych pytań – prezydent zadeklarował, że przeanalizuje posiadane możliwości z prawnikami:

Dzisiaj spotykam się z Polakami w różnych miejscach naszego kraju i w województwie lubelskim i w Małopolsce. Nie jestem w Warszawie, nie ma mnie za biurkiem, informacje, które mam są informacjami medialnymi. Wrócę do mojego gabinetu usiądę, spotkam się z moimi współpracownikami, zapoznam się z sytuacją prawną i wtedy podejmę decyzję – zadeklarował nowy prezydent.

Autor: sp
Źródło: niezalezna.pl
Najnowsze wiadomości dotyczące postulatów posłanki Beaty Szydło pytania referendum oraz tematyki referendum w Polsce 6 września 2015 na stronie: WIADOMOŚCI REFERENDUM

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.