Nowe przepisy prawo jazdy 2015 : Posłanka straciła prawo jazdy – przekroczyła prędkość o 50 km na godzinę

Dolnośląska Posłanka Platformy Obywatelskiej, Ewa Drozd, straciła prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km na godzinę. Jest pierwszym przedstawicielem parlamentu, którego bezpośrednio dotknęły nowe przepisy prawo jazdy 2015.

We wtorek rano, 7 lipca, Ewa Drozd jechała 103 km na godzinę, zamiast dozwolonych w terenie zabudowanym 50 – ciu. Policja zatrzymała posłankę przy zjeździe z drogi nr 36 z Ostrowa Wielkopolskiego do Lubina. Posłanka od razu zatrzymała się, oddała prawo jazdy. Radiu Wrocław powiedziała, że spieszyła się na lotnisko i przez moment się zamyśliła. Przyznała jednak że w żaden sposób jej to nie usprawiedliwia i nie zamierza unikać odpowiedzialności. Ewa Drozd zamierza zapłacić przyjąć wszystkie konsekwencje swojego wykroczenia. Nie powołała się na immunitet, chroniący przed karą m.in. posłów i sędziów. Przyjęła mandat w wysokości 500, 10 punktów karnych i na trzy miesiące oddała prawo jazdy.
Dolnośląska Posłanka która przekroczyła prędkość w Lubinie i straciła prawo jazdy, kilka miesięcy wcześniej głosowała za wprowadzeniem zaostrzonych przepisów prawa drogowego.

Nowe przepisy prawo jazdy 2015

Przypomnijmy – 18 maja 2015 w Polsce weszły nowe przepisy prawo jazdy, które bardzo mocno zaostrzyły kary wobec kierowców. Między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km na godzinę, na trzy miesiące zostanie kierowcy odebrane prawo jazdy.  Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości można ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów na okres 15 lat (wcześniej 10), minimalny okres na jaki zakaz będzie orzekany to 3 lata. Młodzi kierowcy, którzy dopuszczą się wykroczeń takich jak kierowanie w stanie nietrzeźwości czy spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, mogą zostać cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Nowe przepisy na prawo jazdy 2015 budzą wiele kontrowersji. Nie dotyczą grupy objętej immunitetem: karą odebrania prawa jazdy nie zostaną obęci posłowie, senatorowie i sędziowie. Przed sankcjami, podobnie jak do tej pory, ochroni ich immunitet.

Czy jesteś za zniesieniem immunitetu posłów, sędziów i senatorów? A może chcesz się wypowiedzieć na inne ważne tematy obejmujące zarówno nowe przepisy prawo jazdy 2015 jak i referendum w Polsce 2015? Głosuj na stronie referendum.pl 

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat nowe przepisy prawo jazdy 2015 lub referendum w Polsce 2015? Czytaj najnowsze wiadomości dotyczące referendum ogólnopolskiego i referendum lokalne na WIADOMOŚCI REFERENDUM 2015