Półtorej godziny o prezydenturze. Jacek Sutryk podsumował ostatnie 12 miesięcy

Malwina Gadawa, el |
Utworzono: 2019-11-17 17:10 | Zmodyfikowano: 2019-11-17 17:10


Prezydent Wrocławia podsumował w niedzielę we Wrocławskim Centrum Kongresowym pierwszy rok swojej prezydentury. Wystąpienie Jacka Sutryka trwało ponad półtorej godziny.

Prezydent mówił o tym, że to był dobry rok dla stolicy Dolnego Śląska, ale ma świadomość, że przed nim i jego zespołem jest jeszcze wiele pracy. Według Jacka Sutryka, priorytety to transport publiczny, bezpieczeństwo i walka ze smogiem. Prezydent na koniec wystąpienia nawiązał do słów noblistki Olgi Tokarczuk, która mówiła o (od)budowaniu Wrocławia z miłością.


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

Rok prezydentury Jacka Sutryka to – jak wymienia jego sztab – m.in. ponad 2 tys. spotkań, ponad 600 nowych miejsc w przedszkolach i ponad 7 tys. wydanych wrocławskich wyprawek dla najmłodszych wrocławian. To także 30 km wybudowanych i wyremontowanych chodników oraz 18 km nowych tras rowerowych. 

Prezydent powtórzył dziś, że nadal będzie koncentrował się na rozwoju komunikacji publicznej.


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

Jacek Sutryk zapowiedział także, że więcej pieniędzy będzie przeznaczone na remonty wrocławskich torowisk. Krzysztof Balawejder, prezes MPK, mówi jaką kwotą od przyszłego roku będzie dysponowała spółka.


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

Do 2022 roku ma powstać linia tramwajowa na Popowice, a rok później na nowy Dwór. Z komunikacji publicznej we Wrocławiu korzysta 207 mln pasażerów rocznie.

Jacek Sutryk w czasie przemówienia zapowiedział wydanie do 2023 roku ok. 1,3 mld złotych na transport publiczny, likwidację wszystkich kopciuchów w miejskim zasobie komunalnym i poprawę bezpieczeństwa, zarówno uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych oraz na wrocławskich osiedlach. 

WIĘCEJ: Rok prezydentury Jacka Sutryka
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *