Jacek Sutryk: Postawimy na zrównoważony rozwój Wrocławia

Postawimy na zrównoważony rozwój Wrocławia i skupimy się na takich aspektach jak walka ze smogiem, transport i tereny zielone – zadeklarował w środę kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk. “Chcemy budować miasto kompletne” – oświadczył.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia zapowiedział na konferencji prasowej, że do 2024 roku zostaną zlikwidowane we Wrocławiu wszystkie piece poniżej 3. klasy, a do 2028 wszystkie piece na paliwo stałe. “Będziemy także rewitalizować i przyłączać nowe kamienice do sieci ciepłowniczej, aby nie powodować tej wysokiej emisji, która przyczynia się do powstawania smogu w mieście” – mówił.

Na jakich ludzi postawić w nadchodzących wyborach, jaką partię i ruch wybrać? Nie wiesz? Pomożemy. Zajrzyj na nasz barometr wyborczy i przekonaj się, która z partii jest ci programowo najbliższa.

Zadeklarował, że priorytetem miasta w najbliższej dekadzie będzie tworzenie nowych miejsc zieleni. We Wrocławiu mają powstać nowe 43 parki i zieleńce. “Chciałbym również, aby ogródki działkowe, których we Wrocławiu jest bardzo dużo, otworzyły się i stały się dodatkowymi terenami zielonymi dla Wrocławia. Wszystkie ogródki działkowe, które zdecydują się otworzyć swoje bramy, będą mogły liczyć na specjalny, dedykowany im fundusz w ramach którego będą mogły wyposażyć te przestrzenie w nowe alejki czy oświetlenie” – powiedział Sutryk. Dodał, że chce też, aby na terenie miasta powstawało coraz więcej pasiek.

“Zakupimy 220 autobusów i 120 tramwajów niskopodłogowych, autobusy będziemy kupować już także w części elektryczne. W przyszłym roku stworzymy w stu procentach ekologiczną linię autobusową, zbudujemy nowe trasy tramwajowe m.in. na Nowy Dwór i Popowice, gdzie już procedury przetargowe zostały uruchomione; pracujemy też nad trasami na Jagodno, czy Maślice” – mówił.

Sutryk obiecał, że za kilka lat Wrocław stanie się miastem o dobrze zorganizowanej komunikacji publicznej, co będzie zachętą dla kierowców stojących w korkach do tego, aby przesiąść się z samochodów. W mieście ma powstać też 40 kolejnych lokalizacji parkingów “park and ride”.

Kandydat zapowiedział ponadto rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej wzdłuż Odry i jej dopływów. “Chcemy też, aby na Odrze powstała infrastruktura transportowa, która pozwoli docelowo uruchomić tramwaj wodny czy taksówki rzeczne, które będą Odrą przewoziły mieszkańców” – dodał.

“Skupiając się na tych wszystkich aspektach postawimy na zrównoważony rozwój Wrocławia. Chcemy budować miasto kompletne” – zadeklarował Sutryk.

 


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *