W Koszalinie rozpoczęły się szczepienia na covid-19. Dwadzieścia pięć osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki [zdjęcia]

W niedzielę pierwsza partia szczepionek przeciwko covid-19 dotarła do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Koszaliński szpital jest jedną z 72 lecznic, w których miały ruszyć szczepienia.

– Na początek, jako szpital węzłowy, otrzymaliśmy 75 szczepionek dla 75 osób z personelu – informuje Marzena Sutryk, rzecznik szpitala. – Jako pierwszy, by dać dobry przykład innym, zaszczepił się dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Andrzej Kondaszewski. Zaszczepili się również lekarze m. in. z Chirurgii, Kardiologii i Urologii.

Pierwszego dnia zaszczepionych zostało 25 osób, kolejne 50 osób pierwsza z dwóch dawek szczepionki dostanie w poniedziałek lub wtorek.

W Koszalinie rozpoczęły się szczepienia na covid-19. Dwadzie…

Dyrektor Andrzej Kondaszewski, podobnie, jak inne osoby, które w niedzielę przyjęły szczepionkę, przeszedł szczepienie bezboleśnie, nie wystąpiły też u niego żadne skutki uboczne, czy dolegliwości. Dodajmy, że każdy pacjent – zgodnie z zaleceniem – potrzebuje ok. 15 minut, by dojść do siebie. – Nie czułem bólu podczas podania szczepionki, a teraz – po jej podaniu – czuję się świetnie – komentował dyrektor Andrzej Kondaszewski tuż po przyjęciu szczepionki. – Nie ma się czego bać. Namawiam wszystkich do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Jeżeli chcemy zadbać o siebie, o swoich bliskich i zwalczyć pandemię, a jednocześnie zadbać o pracującą służbę zdrowia, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy pomóc sobie, musimy pomóc służbie zdrowia, musimy zadbać wzajemnie o siebie – mówił też dyrektor.

W najbliższy czwartek Szpital ma zgłosić kolejne zapotrzebowanie na szczepionki dla personelu lecznicy. Dostawy będą realizowane w kolejnych etapach. Do tej pory, spośród pracowników koszalińskiego szpitala, chęć zaszczepienia się przeciwko covid-19 zadeklarowało ponad 40%.

Zobacz także: Koszalin: Nowy punkt badań na koronawirusa w Koszalinie

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *