Sutryk rozdaje pieniądze artystom. Sprawdź, ile mogą dostać

Do 30 września przyjmowane są wnioski o nowe stypendia artystyczne Prezydenta Wrocławia. Artyści mogą się ubiegać o roczne lub półroczne stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie.

Stypendium mogą dostać te osoby, które tworzą w dziedzinie muzyki, teatru, sztuk wizualnych, tańca, literatury i filmu. Aplikować mogą także osoby zajmujące się upowszechnianiem kultury.

– Stypendia mogą być przeznaczone tylko na realizację konkretnych pomysłów artystycznych. Wypłacane będą od stycznia przyszłego roku – mówi Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wnioski stypendialne składają sami zainteresowani twórcy, przedstawiając dotychczasowy dorobek i projekt przedsięwzięcia związanego z Wrocławiem. Autorski zamysł należy opisać, podać cel i zakładane rezultaty, pamiętając, że stypendium nie może być wydatkowane na zakup środków trwałych, dofinansowanie nauki, czy podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Stypendystów wiązać będzie umowa z Gminą Wrocław.

Kwota 2500 zł miesięcznie jest drugą co do wysokości w Polsce i trzykrotnie przewyższa stypendia krakowskie i łódzkie. Szczegółowe informacje można także otrzymać w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia – tel. 71 777 83 54, e-mail: wkl@um.wroc.pl.

Prezydent Wrocławia przyzna również stypendia artystycznie utalentowanym dzieciom i uczącej się młodzieży do 30. roku życia. Oni z kolei o tym, czy dostaną stypendium, dowiedzą się w połowie października.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *