Referendum strajkowe w Biedronce nie zakończy się pod koniec kwietnia – wpływają wnioski o przedłużenie. Biedronka ulegnie pracownikom?

Referendum strajkowe wśród pracowników Biedronki miało trwać od 15 stycznia do 30 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że nie zakończy się w określonym czasie – wpłynęły wnioski o przedłużenie referendum aż do 30 września bieżącego roku. Referendum przeprowadza Komisja Zakładowa NSZZ “Solidarność”. Czy właściciel sieci Biedronka – Jeronimo Martins ulegnie żądaniom pracowników?

Czy dojdzie do strajku w sklepach sieci Biedronka? Zdecyduje o tym ponad 65 tysięcy pracowników z około 3000 sklepów. Pracownicy Biedronki domagają się podwyżek, ale i skrócenia godzin pracy sklepów.

Biedronka – sieć sklepów należąca do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins. Biedronka generuje 65% dochodów JMP. Pod względem liczby sklepów jest to największa sieć handlowa w Polsce.

Aby strajk mógł się legalnie odbyć, decyzję o nim musi podjąć co najmniej 50 procent uprawnionych do głosowania w tej kwestii. Związki zawodowe (NSZZ “Solidarność”, Solidarność ’80 oraz Sierpień ’80) przedstawiły siedem postulatów i liczą na ich poparcie.

Zobacz też:
Biedronka jako restauracja z jedzeniem na wynos?

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *