Jak będzie wyglądać szkoła i przedszkole w Lipie Piotrowskiej?

Ruszył konkurs na projekt zespołu szkolno-przedszkolnego, a także zagospodarowanie terenu wokół przyszłej placówki.

Jest kolejny krok w kierunku rozpoczęcia budowy zespołu szkolno-przedszkolnego w Lipie Piotrowskiej. Miasto ogłosiło konkurs na koncepcję architektoniczną placówki. Nauka w nowym zespole, który powstanie przy ulicy Cynamonowej, ma się rozpocząć za cztery lata.

Projekty kompleksu można zgłaszać w Zarządzie Inwestycji Miejskich do 9 czerwca, a konkurs ma być rozstrzygnięty do 23 września. Od podpisania umowy z autorem zwycięskiej koncepcji architektonicznej, przewidziano 9 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej. Prezydent Jacek Sutryk jeszcze w kwietniu zapowiedział, że nowy kompleks ma być podobny do powstającego właśnie na Jagodnie.

Projektowanie i budowa od lat obiecywanej placówki dla uczniów nie tylko z Lipy Piotrowskiej, ale też Widawy i ze Świniar mogły ruszyć po przekazaniu miastu gruntów pod tę inwestycję od Skarbu Państwa, a dokładniej od Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa. Grunty te oficjalnie przekazano przed ponad dwoma tygodniami.

Zespół w Lipie Piotrowskiej pomieści 1000 uczniów i 200 przedszkolaków, którzy będą mieli do dyspozycji 44 sale dydaktyczne, 3 świetlice, 2 sale gimnastyczne do zajęć rehabilitacyjnych i jednej dużej – o powierzchni 800 mkw – sali do zajęć sportowo-rekreacyjnych. Do tego pomieszczenia administracyjne, kuchnia i jadalnie. Na terenie zespołu ma też powstać 2,5-hektarowy teren z wielofunkcyjnymi placami, boiskami, skoczniami, bieżniami, placami zabaw, a także parkingiem na ponad 50 pojazdów.

Pierwotnie planowano też budowę basenu, ale z powodów finansowych ten nie powstanie. Inwestycja – jak oszacowano – ma kosztować około 70 milionów złotych. W przyszłym roku ma zostać wyłoniony wykonawca szkoły i przedszkola. Zespół ma być gotowy najwcześniej w 2024 roku.

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *