Prasówka 26.02.2021 – wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj – sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wrocław: Tramwaj wypadł z szyn i wjechał na przystanek. Ludzie mają szczęście, że żyją [ZDJĘCIA]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Prasówka 26.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wrocław: Tramwaj wypadł z szyn i wjechał na przystanek. Ludzie mają szczęście, że żyją [ZDJĘCIA]

Mrożące krew w żyłach wykolejenie tramwaju we Wrocławiu. W piątkowe popołudnie tramwaj linii 74 wypadł z szyn i wjechał na przystanek. A dokładniej prosto na peron przystankowy, tuż obok stojących tam ludzi. Pasażerowie MPK, którzy stali na przystanku mówią wprost, że to cud że żyją. – Dziś o mało nie zbiło mnie wrocławskie MPK – pisze Pan Krzysztof. Jak doszło do tego wypadku?

Nie przegap promocji!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 26.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozbudowa A4 i budowa S5 pod Wrocławiem. Są 4 oferty na prace projektowe, potężne różnice w cenach

Zrobiono kolejny mały krok na drodze do rozbudowy autostrady A4 na odcinku z Wrocławia do Legnicy oraz budowy drogi ekspresowej S5 z Sobótki do Bolkowa. Otwarto koperty w przetargu i okazało się, że do dalszego prowadzenia prac projektowych zgłosiły się cztery chętne firmy. Co ciekawe, ich oferty finansowe różnią się diametralnie, oferują one swoje usługi w kwotach od 28 do prawie 76 milionów złotych! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ujawniła, że zamierzała przeznaczyć na ten cel około 50 mln złotych.

📢 Gogglebox. Przed telewizorem: Jacy są naprawdę bohaterowie hitu TTV. Sylwia Bomba, Agnieszka Kotońska i Dominik Abus 26.02.2021

“Gogglebox. Przed telewizorem” to hit telewizji TTV, który od kilku lat gromadzi przed ekranami tysiące widzów, a swoim bohaterom zapewnił popularność. Agnieszka Kotońska, Dominik Abus Sylwia Bomba, czy Mateusz Borkowski to tylko niektórzy, którym dzięki udziale w “Gogglebox” udało się zyskać rozpoznawalność. Jacy są na co dzień? Podejrzeliśmy ich codzienność, którą dzielą się w swoich mediach społecznościowych. Zobaczcie, co robią bohaterowie programu “Gogglebox”, kiedy nie siedzą przed telewizorem!

📢 Od soboty 27 lutego nowe obostrzenia. Surowe restrykcje mogą objąć kolejne województwa

Od soboty obowiązywać będą nowe zasady sanitarne na terenie całego kraju. Część obostrzeń mocniej dotknie niektórych części Polski, gdzie w ostatnich dniach liczba zakażeń była najwyższa. Tymczasem dziś rzecznik resortu zdrowia ostrzegł, że surowsze ograniczenia pandemiczne dotknąć mogą kolejne województwa, podobnie jak obecnie warmińsko-mazurskie.

📢 Trzecia fala epidemii zaczyna się, gdy Polacy nie mają już siły na nowe restrykcje

Rządowi będzie bardzo ciężko po raz kolejny zmienić narrację w kwestii epidemii koronawirusa. Teraz, gdy liczby zachorowań rosną, Polacy są wyjątkowo źle nastawieni wobec ewentualnego zaostrzania obowiązujących przepisów sanitarnych. Maleje też szansa, żeby naprawdę się nimi przejęli. Rząd zdecydowanie nie jest tu bez winy

📢 Kultowe bary mleczne we Wrocławiu. Ten klimat, ten smak! Pamiętacie? [ZDJĘCIA]

Menu wszędzie podobne: zupa pomidorowa, flaki, kotlet schabowy, mielony, pierogi ruskie, naleśniki, kompot. Ceny – na każdą kieszeń. Wrocławskie bary mleczne, kiedyś bardzo popularne i zatłoczone, powoli odchodzą do lamusa. Przypomnijmy sobie, gdzie działały i jak tam się jadało. Oto kultowe nieistniejące już bary mleczne, które przez lata karmiły mieszkańców Wrocławia. Pamiętacie?

📢 Chcą odmienić Sołtysowice. Oto wizja dewelopera [WIZUALIZACJE]

Sołtysowice intensywnie się rozbudowują w ostatnich latach, mierząc się z problemami dotyczącymi infrastruktury drogowej czy brakiem szkół i przedszkoli. Rozwój tej części Wrocławia ma wesprzeć planowana przez Lokum Deweloper budowa osiedla przy al. Poprzecznej. Inwestycja ma być okazją do wprowadzenia szeregu zmian, które dotyczyć będą mieszkańców całej dzielnicy. Spółka ujawniła plan zagospodarowania poprzemysłowych terenów.

📢 Ekolodzy zablokują Wrocław. Bo „prezydent Wrocławia Jacek Sutryk łamie własne obietnice”

Blokada Wrocławia w okolicach Dworca Głównego PKP. Ekolodzy zaplanowali ją na dziś w południe. Przekonują, że ich akcja ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa i polityków na zagrożenie związane ze zmianami klimatycznymi.

📢 Wschodnia obwodnica Wrocławia. Co się dzieje na budowie poszczególnych odcinków?

Wschodnia obwodnica Wrocławia jest wyczekiwana przez kierowców. Jej zakończenie znacznie ułatwi komunikację w południowej części województwa. Przez lata budowa tej obwodnicy napotykała na szereg problemów. Sprawdzamy, co dzieje się na odcinkach Łany – Długołęka, rondo Iwiny – ul. Grota Roweckiego i Grota Roweckiego – Bielany Wrocławskie.

📢 Modne fryzury dla 50-latki i 60-latki. W 2021 roku to najlepsze damskie fryzury dla dojrzałych pań

Modne fryzury dla 50-latek i 60-latek wcale nie muszą być nudne! Jeśli wciąż wierzysz w to, że w dojrzałym wieku pozostaje ci tylko skrócić włosy i ukrywać siwiznę, pora raz na zawsze rozprawić się z tym mitem! Fryzury dla dojrzałych pań wcale nie muszą odstawać od bieżących trendów fryzjerskich, bo te są uniwersalne, a nie skierowane tylko dla osób w konkretnym wieku. Poza tym dobrze dobrana fryzura może odjąć kilka lat i poprawić samopoczucie. Jeśli czeka cię wizyta u fryzjera, zobacz, jakie są teraz modne fryzury damskie po 50. i 60.

📢 Luksusowe mieszkanie Zbigniewa Bońka we Włoszech. Tak mieszka oraz żyje prezes PZPN [prywatne zdjęcia]

Zbigniew Boniek jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i często zabiera głos nie tylko w sprawach związanych z piłką nożną. Prezes PZPN chętnie publikuje także prywatne zdjęcia ze swojego mieszkania we Włoszech, na których pozuje z najbliższymi. Liczne obrazy na ścianach, bogata biblioteczka, przestronna kuchnia – przejdź do galerii i zobacz, jak żyje Zbigniew Boniek.

📢 Kiedy Wielkanoc 2021? Kiedy są święta wielkanocne 2021? Ile będzie wolnego? Ile będzie dni wolnych od pracy? KALENDARZ 26.02.2021

Kiedy Wielkanoc 2021? Kiedy są święta wielkanocne 2021? Ile będzie wolnego? Ile będzie dni wolnych od pracy? KALENDARZ Wielkanoc, czyli świętowanie zmartwychwstania Chrystusa po Jego męczeńskiej śmierci na krzyżu, jest najważniejszym chrześcijańskim świętem. Do końca III w. była jedyną doroczną uroczystością chrześcijańską. Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że będzie się ją obchodzić w pierwszą niedzielę, po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.   Wielkanoc jest więc tzw. świętem ruchomym i może wypaść najwcześniej 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia. Kiedy więc będziemy obchodzić Wielkanoc w tym roku?

📢 Lokatorzy walczą o windy w blokach. W batalii może pomóc planowana zmiana przepisów

Winda musi być w bloku wyższym niż 4 piętra. W już istniejących budynkach można ją dobudować, ale przekonanie członków wspólnoty lub spółdzielni jest bardzo trudne. Doświadcza tego grupa mieszkańców niskich bloków na jednym z wrocławskich osiedli. – Kiedy drugie referendum pokazało, że większość jest przeciw i spółdzielnia mogła ogłosić, że odstępuje od inwestycji, te starsze panie po operacjach bioder płakały – mówi jedna z mieszkanek. Jednak przepisy mają się zmienić, co byłoby wybawieniem dla ludzi schorowanych czy mających trudności w poruszaniu się.

📢 Memy z Marcinem Najmanem robią furorę! Wojownik MMA znowu został bohaterem memów 26.02.2021

Marcin Najman, zawodnik MMA z Częstochowy, stał się bohaterem memów. Memy z Marcinem Najmanem robią furorę w internecie i biją rekordy popularności. To wszystko za sprawą konfliktu Marcina Najmana z dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim. Dziennikarz sportowy, za pomocą mediów społecznościowych, zaprosił Marcina Najmana na bójkę. To wszystko okazało się żartem, jednak nie dla Marcina Najmana, który stawił się na miejsce bójki. Czekał tam na dziennikarza w niebieskiej kurtce z plecakiem na plecach. To właśnie te memy – Marcin Najman w niebieskiej kurtce z plecakiem, robią furorę w internecie. Zobacz najśmieszniejsze memy z Marcinem Najmanem.

📢 Mieszkańcy centrum w szoku. Nielegalny zakaz zatrzymywania i laweta na koszt kierowców

Deweloperowi musiało się spieszyć. Zakaz zatrzymywania w centrum Wrocławia ustawił jednego dnia, a następnego poinformował straż miejską, że samochody stoją na zakazie i domagał się ich odholowania. Auta zostały wywiezione na koszt właścicieli, a potem okazało się, że deweloper nie miał jeszcze zgody na zmianę organizacji ruchu.

📢 W imię zasad i wolności. Komentarz Pawła Fąfary, redaktora naczelnego Polska Press Grupy

Zmienia się właściciel, my swojego dziennikarstwa nie zmieniamy. Komentarz Pawła Fąfary, redaktora naczelnego Polska Press Grupy.

📢 Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Nazwiska miliarderów ujawnione: Brzoska, Starak, Ziaja na liście Forbes

Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Przybywa miliarderów w Polsce. Przedsiębiorcy z nad Wisły znaleźli sposób, aby pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, powiększyć majątki. Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polek i Polaków 2021 roku. Dość powiedzieć, że by załapać się do rankingu należało posiadać minimum 649 mln zł, a to o ponad 15 proc. więcej niż w zestawieniu sprzed roku! Poznajcie TOP 20 najbogatszych Polek i Polaków według Forbesa. Uwaga, od sum może zakręcić się w głowie.

📢 Wielka impreza na Wyspie Słodowej! Grill i piwo zamiast dystansu i maseczek [ZDJĘCIA]

Wiosenna pogoda przyciągnęła w czwartek wieczorem na wrocławską Wyspę Słodową prawdziwe tłumy. Podobnie jak przed czasami epidemii, znowu zaroiło się od studentów i rozpoczęło się grillowanie. Młodzi ludzie bawili się w najlepsze. Nie widać było, żeby ktoś specjalnie przejmował się tutaj zachowaniem tzw. dystansu społecznego i obowiązkiem zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, który obowiązuje od 10 października 2020 roku. Przypomnijmy, że w zeszłorocznym szczycie epidemii od marca do maja Wyspa Słodowa była zamknięta, później prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zadecydował o jej otwarciu i apelował do odwiedzających to popularne miejsce: – Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Włączmy rozsądek!

📢 Kolejny pacjent zmarł po szczepionce – to mężczyzna z Dolnego Śląska

Kolejna na Dolnym Śląsku śmierć po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Zmarł mężczyzna z powiatu kłodzkiego. W rejestrze tzw. niepożądanych odczynów poszczepiennych zostało to odnotowane z datą 12 lutego. Czy ten przypadek, podobnie jak pierwszy w naszym regionie, będzie badany przez prokuraturę?

📢 Wiosennie we Wrocławiu. Ludzie tłumnie ruszyli do parków i na skwery [ZDJĘCIA]

Z nadejściem cieplejszych chwil we Wrocławiu nastała sielanka. Mieszkańcy tłumnie wychodzą z domów do parków, na skwery i miejskie wyspy. Temperatura blisko 20 stopni oraz brak zachmurzenia to idealny moment do wyjścia z domu! Zwłaszcza, że synoptycy wspominają o pogorszeniu pogody na weekend. Szykuje się duże zachmurzenie i temperatura rzędu 7 stopni. Już piątek będzie o kilka stopni chłodniejszy niż czwartek. Możliwe są także przelotne opady deszczu.

📢 Maseczki chirurgiczne na koronawirusa: jednorazowe, FFP2, FFP3. Jaką maseczkę wybrać?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty będzie obowiązywał zakaz zakrywania ust w miejscach publicznych przyłbicami, szalikami i chustami. Resort zdrowia zaleca stosowanie maseczek chirurgicznych jednorazowych. Czym maski chirurgiczne różnią się od innych maseczek? Co oznaczają symbole FFP2 i FFP3? Jaką maseczkę wybrać? Poznaj skuteczne maski na koronawirusa. W Polsce do zakrywania ust i nosa już nie są zalecane ani przyłbice, ani tym bardziej chustki czy szaliki, a nawet bawełniane maseczki. W związku z coraz większą liczbą mutacji koronawirusa, które są bardziej zakaźne i powodują cięższy przebieg choroby COVID-19, minister zdrowia rekomenduje noszenie maseczek chirurgicznych jednorazowych w każdych okolicznościach. Jak wybrać maseczkę? Wyjaśniamy.

📢 Najlepsze serwisy rowerowe we Wrocławiu. Gdzie zrobić przegląd i naprawić rower? Sprawdź polecane miejsca

Wiosna tuż-tuż, czas przygotować rowery do sezonu. Gdzie zrobić przegląd, naprawić i odświeżyć swój rower? Oto lista najlepiej ocenianych przez internautów Google serwisów rowerowych we Wrocławiu. Zobaczcie.

📢 Piłkarze, którzy grali w Śląsku Wrocław, a dziś tułają się po niższych ligach

Ostatnio informowaliśmy o przenosinach Mateusza Cetnarskiego na Zanzibar oraz Daniela Łuczaka do trzecioligowego Piasta Żmigród. Nie są to jednak jedyni piłkarze, którzy grali w Śląsku Wrocław w przeciągu ostatnich 10 lat, a dziś tułają się po niższych ligach w Polsce i za granicą. Kogo jeszcze możemy do dziś oglądać na małoligowych boiskach? Sprawdź!

📢 Masz dzieci? Zrozumiesz te MEMY! Bycie rodzicem to ciężka harówka. Wiesz coś o tym?

Memy o byciu rodzicem zrozumie każdy, kto ma dzieci. Rzeczywistość bycia rodzicem potrafi zdeptać wszystkie oczekiwania, ale do trudności najlepiej podchodzić z humorem. W końcu nie my pierwsi i nie ostatni wychowujemy dziecko, którego pojawienie się na świecie przewróciło życie do góry nogami, prawda? Nie ma więc co się załamywać, skoro można się pośmiać! Memy najlepiej pokazują blaski i cienie rodzicielstwa. W końcu to nie tylko sielanka! Masz dzieci? Na pewno zrozumiesz te memy! Nie jesteś jeszcze rodzicem? Przygotuj się z uśmiechem na to, co może cię czekać. Zobacz najlepsze memy o rodzicielstwie!

📢 Nawet połowa nauczycieli po szczepieniu trafia na zwolnienie

W niektórych wrocławskich szkołach nawet połowa nauczycieli po szczepieniu przeciw koronawirusowi ląduje na dwu-, trzydniowych zwolnieniach lekarskich. Narzekają na na ból głowy, mięśni, gorączkę, dreszcze i osłabienie organizmu.

📢 Plaże miejskie i strefy gastronomiczne. Oto sześć nowych lokalizacji

Wrocławianie pokochali ,,jedzenie z budki’’ co widać każdego lata w różnych przestrzeniach miasta. Fanów food trucków na pewno ucieszą dodatkowe miejsca odpoczynku na świeżym powietrzu ze strefami gastronomicznymi, które mają powstać we Wrocławiu.

📢 Tak nie parkujemy we Wrocławiu! Oto mistrzowie parkowania

Zaparkować auto we Wrocławiu to nie jest prosta sprawa. Wiedzą o tym między innymi mieszkańcy osiedli z wielkiej płyty albo ci, którzy trafili do centrum. Strażnicy miejscy nie mogąc wyjść z podziwu dla „pomysłowości” w parkowaniu aut, regularnie dokumentują wyczyny kierowców. Z ostatnich kilku miesięcy prezentujemy w galerii dokonania posiadaczy czterech kółek.

📢 Kościół pod Wrocławiem na sprzedaż. Są już chętni

350 tysięcy złotych – to cena za zabytkowy kościółek w Piotrowicach koło Katów Wrocławskich, który wystawiono na sprzedaż. Oferta zbycia byłego zboru ewangelickiego pojawiła się między innymi na jednym z portali aukcyjnych w sieci. – Świetnie nadaje się na salę weselą, konferencyjną, magazyn, miejsce spotkań lub siedzibę firmy – czytamy w ofercie.

📢 Rekordowe podwyżki cen podstawowych produktów: 25.02.2021. Margaryna, mąka i cukier o 17-38 proc. Co jeszcze drożeje i dlaczego

Wielkanocne ciasto będzie wyjątkowo drogie, bo trzy podstawowe produkty podrożały między styczniem a styczniem niemal jak w czasach PRLowskiej hiperinflacji: margaryna do pieczenia – o 38%. Na drugim miejscu jest mąka z wynikiem 20,1%, a na trzecim – cukier ze wzrostem na poziomie 17,1%. Co jeszcze drożej i dlaczego? Sprawdź w artykule – szczegóły zaś w galerii, w podpisach pod zdjęciami.

📢 Wilki pod Wrocławiem rozszarpały stado danieli. Jak się zachować, gdy spotkamy wilka?

Na terenie gminy Oleśnica w nocy z soboty na niedzielę (20/21 lutego) doszło do ataku wilków. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Leśnicy zapewniają, że wilki w stosunku do ludzi nie są agresywne, ale przekazują kilka cennych wskazówek, jak zachować się, gdy spotkamy te dzikie zwierzęta na swojej drodze. Przeczytajcie poniżej.

📢 Katastrofa budowlana pod Wrocławiem. Zablokowana ważna droga [ZDJĘCIA]

Katastrofa budowlana pod Wrocławiem. Zawalił się budynek w Wojkowicach pod Żórawiną. Zablokowany jest uczęszczany przejazd z Wojkowic do Żórawiny (droga od drogi wojewódzkiej 395 w stronę Bielan Wrocławskich i AOW). Podróżni muszą pokonać ten odcinek autostradą od Krajkowa w stronę Wrocławia lub w Żórawinie skręcić w stronę Węgier.

📢 Coraz więcej zagranicznych turystów we Wrocławiu. Skąd przyjeżdżają?

Przez pandemię koronawirusa ruch turystyczny wyhamował. Najnowsze dane statystyczne opublikowane przez GUS dotyczące 2019 roku mówią, że liczba zagranicznych turystów odwiedzających Wrocław stale rośnie.

W 2015 roku 291 991 turystów z zagranicy skorzystało z bazy noclegowej we Wrocławiu. W 2018 roku było ich 386 983, a w 2019 roku już 450 720.

Skąd przyjeżdżali najczęściej? Sprawdźcie w naszym zestawieniu za 2019 rok.

Czytaj dalej na kolejnych slajdach – posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Najbardziej zanieczyszczone miasta na Dolnym Śląsku. Tu nie ma czym oddychać!

Na Dolnym Śląsku stan zanieczyszczenia powietrza często przekracza poziom alarmowy. Zwłaszcza przy niskich temperaturach, kiedy mieszkańcy palą w piecach nie tylko drewnem i węglem, ale śmieciami. Niestety, większość spalanych rzeczy nie nadaje się do tego celu. Warto pamiętać, że oprócz fabryk i spalin samochodowych, to właśnie spalanie śmieci w kominach gospodarstw domowych ma największy wpływ na jakość powietrza.

Przedstawiamy ranking najbardziej zanieczyszczonych miast na Dolnym Śląsku. Mimo, że w ostatnim czasie Wrocław przodował w światowych klasyfikacjach dotyczących zanieczyszczenia powietrza, jego miejsce może dla niektórych okazać się niespodzianką.

Ranking oparto o dane pomiarowe Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dotyczących pyłu PM10. Pochodzi ze stycznia 2021.

📢 Wrocław: Pożar w domu na Brochowie. Mężczyzna wzywał pomocy [ZDJĘCIA]

Pożar domu na wrocławskim Brochowie przy Alei Róż. Zgłoszenie, które w środę przed południem wpłynęło do strażaków, brzmiało dramatycznie: ” W oknie płonącego domu stoi starszy mężczyzna i wzywa pomocy”. Na miejsce skierowano 10 zastępów straży pożarnej.

📢 Sky Tower idzie na sprzedaż. Ile trzeba zapłacić za najwyższy budynek we Wrocławiu?

Sky Tower – wrocławski drapacz chmur – zostanie wystawiony na sprzedaż. Develia – właściciel Sky Tower – ujawnił nową strategię na lata 2021-2025. Deweloper planuje skoncentrować się na rynku mieszkaniowym i zmniejszyć zaangażowanie w segmencie komercyjnym. Elementem tej strategii jest między innymi sprzedaż wrocławskiego wieżowca.

📢 Zobacz co zostawiamy w autobusach i tramwajach MPK we Wrocławiu. Może odnajdziesz swoją zgubę?

Zgubiłeś telefon, portfel z dokumentami i kartami, plecak, klucze czy inne przedmioty? Sprawdź w internetowym biurze rzeczy znalezionych wrocławskiego MPK. Tu opisane są przedmioty, które kierowcy autobusów, motorniczy czy pracownicy obsługi znaleźli we wrocławskich tramwajach i autobusach. Może któraś z tych rzeczy to Twoja zguba?

Na kolejnych slajdach znajdziesz informację o przedmiotach odnalezionych w ostatnich dniach (zdjęcia ilustracyjne, nie są fotografiami odnalezionych przedmiotów).

📢 W Polsce będą nowe obostrzenia. Część już od dziś. Oto szczegóły

Od 1 marca w Polsce ma zostać przywrócona część obostrzeń, jakie obowiązywały do połowy lutego. Wprowadzony zostanie także zakaz zastępowania maseczek przyłbicami lub szalikami, a także zalecenie stosowania atestowanych maseczek medycznych. Takie wstępne decyzje miały zapaść podczas poniedziałkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. O nowych obostrzeniach premier ma poinformować oficjalnie w połowie tygodnia. Część nowych obostrzeń weszła w życie już we wtorek. Wprowadzające je rozporządzenie opublikowane zostało w poniedziałek wieczorem.

📢 Z tasakiem zaatakowali kaplicę na Śnieżce. Zniszczono też obserwatorium! To są turyści?

Co wyprawiają ludzie na najwyższym szczycie Sudetów? Aż trudno w to uwierzyć! W niedzielę Karkonoski Park Narodowy poinformował, że grupa “turystów” zaatakowała drzwi zamkniętej kaplicy na Śnieżce, chcieli dostać się do środka, a zabezpieczenia próbowali sforsować prawdopodobnie przy pomocy tasaka lub innego ostrego narzędzia! Zniszczono też budynek obserwatorium meteorologicznego.

📢 Oblężenie Śnieżki! Co tam się dzieje? Tak wygląda “sudecki Giewont” [ZDJĘCIA]

W ten weekend turyści przypuścili prawdziwy szturm na najwyższy szczyt Sudetów. Na zboczu Śnieżki od strony Równi pod Śnieżką i Domu Śląskiego ustawiła się dosłownie kolejka chętnych do wejścia. Zdjęcia tłumów opublikował Karkonoski Park Narodowy, który wielokrotnie w mediach społecznościowych namawiał turystów, by odwiedzali także inne, atrakcyjne partie Karkonoszy. Wszystko wskazuje jednak na to, że pokusa zdobycia najwyższego sudeckiego szczytu zimą jest zbyt duża. Tym bardziej, że większość, wymagającej kondycyjnie zimą trasy, można pokonać dzięki wyciągowi na Małą Kopę.

📢 Miasto wyprzedaje mieszkania. Można znaleźć perełki w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA, CENY, ADRESY]

Mieszkanie to zawsze dobra inwestycja, bo ich ceny rzadko kiedy spadają. By kupić lokal we Wrocławiu niekoniecznie trzeba udać się do dewelopera. Na rynku wtórnym mieszkania sprzedaje na przykład Gmina Wrocław. Wykaz takich mieszkań podawany jest do publicznej wiadomości, a sprzedaż najczęściej odbywa się w drodze przetargu. Można w ten sposób znaleźć mieszkanie, często w atrakcyjnej lokalizacji, choć nie ma co ukrywać, że może ono potrzebować remontu. Za to ceny bywają atrakcyjne. Z aktualnych ofert miasta wybraliśmy te najciekawsze. Są tu mieszkania już od 200 tys. złotych i to w centrum Wrocławia. Jeśli ktoś ma więcej gotówki, może zobaczyć efektowne mieszkania w zabytkowych dworkach.

📢 Magda Gessler kręci “Kuchenne Rewolucje” w restauracji pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]

Gwiazda telewizji TVN, restauratorka, jurorka programów kulinarnych Magda Gessler kręci nowy odcinek programu “Kuchenne Rewolucje” pod Wrocławiem. Kto poprosił ją o pomoc, co zmieni się pod jej okiem? Przeczytajcie poniżej.

📢 68. PLEBISYT SPORTOWY Gazety Wrocławskiej. Poznaj laureatów plebiscytu [Retransmisja gali on-line]

W piątek, 26 lutego, podczas wirtualnej gali online, poznaliśmy wszystkich laureatów 68. Plebiscytu Sportowego Gazety Wrocławskiej. Przyznaliśmy prestiżowe tytuły Sportowca Dekady – osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodziliśmy także działaczy i sportowe talenty z regionu. Poznaliśmy także werdykt kapituły w kategoriach Najlepszy Sportowiec i Trener Roku, Drużyna czy Odkrycie Roku. Obejrzyj retransmisję tego wydarzenia.

📢 Miłosne igraszki w centrum Konina na oczach przechodniów. “To po prostu obrzydliwe” (zdjęcia)

W Koninie para oddawała się uciechom i miłosnym igraszkom w centrum miasta, w biały dzień i to na oczach przechodniów. W dodatku ktoś to wszystko sfilmował, a nagranie krąży już w sieci. Mieszkańcy są zszokowani. Dziennikarze portalu Gloswielkopolski.pl zapytali mieszkańców miasta, co o tym sądzą. Wy możecie się także wypowiedzieć w sondzie.

📢 Zobacz nagie zdjęcia sportsmenek! Piękne kobiety rozebrały się… charytatywnie (ZDJĘCIA, KALENDARZ)

Sportsmenki nago. Nagie zdjęcia sportsmenek możemy podziwiać w ramach szczytnej akcji. Charytatywny kalendarz sportowy przygotowała Dominika Cuda. Autorka zajmuje się fotografią sportową. Udało jej się namówić piękne sportsmenki, aby przedstawiły swoje wysportowane sylwetki przed obiektywem aparatu, prezentując dyscyplinę sportową, z którą są związane. Projekt ma wspomóc młodych sportowców.

📢 Magda Gessler niszczy wizerunek Karpacza?

Zdaniem władz miasta i restauratorów, Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler nadszarpnęły wizerunek hotelu z Karpacza i całego kurortu. Podobnie sądzą miejscowi restauratorzy. Burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski: – Zamiast promocji wyszła kompromitacja!

ZOBACZ KONIECZNIE

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *