Jarosław Kaczyński zapowiada swoje odejście z polityki. Jest termin

Jarosław Kaczyński za cztery lata może odejść z polityki, na pewno zaś przestanie pełnić funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział to w rozmowie z “Rzeczpospolitą”. – Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy – mówi Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w czerwcu skończył 71 lat. – Jeżeli tylko COVID minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował. Ale na pewno ostatni raz – zapowiada wicepremier. Kadencja prezesa Prawa i Sprawiedliwości trwa cztery lata. Jeśli więc Kaczyński dotrzyma swoich słów, z funkcją szefa partii pożegna się w wieku 75 lat, czyli w 2024 roku.

– W Polsce nie ma tradycji gerontokracji. Interesowałem się polityką już jako dziecko i wtedy rządzili ludzie starzy. Dla mnie było to oczywiste. Później to się zaczęło zmieniać. Uważam, że w tej sprawie dobry jest umiar. Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej – to byłaby decyzja partii, w której jest teraz dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby mnie doskonale zastąpić – stwierdza Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Zobacz także

Jarosław Kaczyński jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości od 2003 roku, wcześniej przez dwa lata partią kierował Lech Kaczyński. Wcześniej, od 1990 do 1997 roku był przewodniczącym Porozumienia Centrum. Od 1989 do 1991 roku był senatorem, potem w latach 1991 – 1993 – posłem. Do Sejmu wrócił w 1997 roku i jest w nim nieprzerwanie do dziś. Tylko przez nieco ponad rok – od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007 był premierem.

Morawiecki: Zachowujmy się tak, jakby była godzina policyjna

Na narty po 28 grudnia? Nie wszystko będzie zabronione. Oto …

Od dziś narodowa kwarantanna. Oto wszystkie obostrzenia od 28.12.2020

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *