Ała! To może ostatecznie pogrążyć Szymona Hołownię! W końcu znaleźli na niego haka – Super ExpressAutor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS
Szymon Hołownia


W Polsce w najlepsze trwa wojna aborcyjna. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. przerywania ciąży obie strony sporu jeszcze bardziej się zradykalizowały. W tym zamieszaniu próbuje się odnaleźć Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 ostatnio mówił, że jeszcze w tym Sejmie należałoby powrócić do tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku. “Życzliwi” jednak wyciągnęli Szymonowi Hołowni coś, co może go ostatecznie pogrążyć. Wygląda na to, że Platformie Obywatelskiej udało się w końcu znaleźć na niego haka. Ała – chciałoby się krzyknąć.

Wszyscy emocjonują się tym, co w sprawie aborcji prezentuje największa partia opozycyjna, czyli Platforma Obywatelska (CZYTAJ O TYM TUTAJ). Jednak ciekawe jest także to, co na temat prawa aborcyjnego ma do powiedzenia Szymon Hołownia, któremu ostatnio udało się utworzyć koło poselskie. Na początku lutego w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” podkreślił, że w jego formacji dyscypliny w sprawie aborcji nie będzie. Przekonywał jednak, że teraz należałoby uchwalić stan prawny z 1993 r., czyli tzw. kompromis aborcyjny. – A w następnej kadencji Sejmu – bo ten na pewno to wypaczy – referendum – dodał lider Polski 2050. Szymon Hołownia podczas tej rozmowy zaatakował też Jarosława Kaczyńskiego, mówiąc, że pokazał on “środkowy palec milionom Polek i Polaków”. – Upokorzył nas, ogłaszając się panem naszych sumień, pchając się z butami w najbardziej dramatyczne ludzkie sytuacje – ocenił były kandydat na prezydenta. Nieoczekiwanie jednak Platforma Obywatelska wyciągnęła haka, który może być dla Szymona Hołowni bardzo kłopotliwy. Chodzi o słowa lidera Polski 2050 sprzed ośmiu lat. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Oficjalnie. Kumpel Gowina wystartuje w wyborach prezydenckich! Duda musi się z nim liczyć


W trudnej sytuacji postawił Szymona Hołownię szef klubu KO Cezary Tomczyk. – Pan Szymon Hołownia zapowiedział w 2013 roku, że zrobiłby to samo jako poseł, co zrobił Trybunał Julii Przyłębskiej. To Fakt. “Bardzo dobry pomysł. Czy podniósłbym za nim rękę? Bez chwili wahania”- komentarz do zaostrzenia prawa aborcyjnego względem ówczesnego kompromisu – napisał na Twitterze Tomczyk i pokazał screena ze słowami lidera Polski 2050. W dalszej części komentarza Hołowni z 2013 roku czytamy, że poparłby on forsowany wówczas przez prawicę kontrowersyjny projekt “nawet gdyby mieli mnie skądś wywalić, albo Wanda Nowicka z Joanną Kluzik–Rostkowską miałaby na mnie krzyczeć, że nie rozumiem kobiet”. – Niech sobie krzyczą, i tak się pewnie nie dogadamy właśnie dlatego, że dla nich aborcja to sprawa kobiety, dla mnie – sprawa kobiety i dziecka, które też jest już w tej sytuacji podmiotem (a nie przedmiotem) – stwierdził Szymon Hołownia. 

CZYTAJ TAKŻE: Młody gej z Polski właśnie spotkał się z Barackiem Obamą! Awantura na linii Polska-USA wisi w powietrzu

Sedno Sprawy – Marcin Kierwiński

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *