Jacek Sutryk: wciąż nie mamy wytycznych, jak zorganizować wybory

Czekamy na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowa, żeby bezpiecznie zorganizować wybory. Im szybciej one będą, tym lepiej. Czasu zostało już niewiele. One powinny już być dzisiaj znane – mówi w Radiu ZET prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

 

Dzisiejszy Gość Radia ZET przyznaje, że podczas pandemii udało się we Wrocławiu przygotować pewne zapasy środków ochrony osobistej, które zostaną wykorzystane podczas organizacji wyborów prezydenckich. To jednak zdecydowanie za mało.
Oczekujemy, jako samorządowcy, że rząd zapewni nam środki na ich zakup. Ta gra powinna być uczciwa, żeby samorządy dostały wystarczającą dotację, by przygotować się do organizacji wyborów. W przypadku Wrocławia jest 400 tysięcy uprawnionych do głosowania, więc koszty zakupu wszystkiego pójdą w setki tysięcy złotych

mówi Jacek Sutryk.

Zobacz także

Prezydent Wrocławia liczy na to, że wytyczne dla samorządów, które wskażą, jak zapewnić bezpieczeństwo podczas głosowania, pojawią się na początku tygodnia.
Im szybciej, tym lepiej. One powinny już być dzisiaj znane. Zależy nam, by te wybory były nie tylko demokratyczne, zgodne z konstytucją, ale też bezpieczne dla naszych obywateli

zaznacza Jacek Sutryk.

RadioZET.plŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *