Kukiz: cieszę się, że nie jestem na miejscu partii władzy


– Cieszę się, że nie jestem na miejscu partii władzy. To już ich problem, bo skoro go wywołali, to teraz niech go wyciszą – w ten sposób w programie “Graffiti” Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie, jak załagodzić konflikt wokół wyroku TK ws. aborcji.

– Mamy sprawy dotyczące dnia bieżącego – restauratorów, klubów fitness, moich kolegów muzyków z drugiej linii, których tarcza nie objęła. Kwestia aborcji jest ważna, ale to są sprawy do rozwiązania teraz. Tak poważne tematy jak aborcja partie polityczne traktują jak instrument walki politycznej, a nie walki o człowieka – mówił Kukiz, przewodniczący sejmowego koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia.

 

Według Kukiza, “czas orzeczenia TK jest niezrozumiały, chociaż akurat go rozumiem”. – Zawsze, kiedy władza chce coś przykryć, przykryć bieżące tematy, to zawsze coś wymyśla – albo związki partnerskie, albo legalizację marihuany, albo aborcję – mówił poseł.

 

ZOBACZ: Andrzej Sośnierz: żałuję, że podpisałem się pod wnioskiem do TK ws. aborcji

 

Jego zdaniem “inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby już lata temu zorganizować referendum, w którym ludzie mogliby się wypowiedzieć”. – Życie ludzkie to podstawa, ale w tej chwili mamy dziesiątki pilniejszych problemów. Jeśli ludzie wychodzą protestować, a mają do tego prawo, to w takiej sytuacji jak pandemia, to nie widzę logiki, że władza do tego doprowadziła – podkreślił.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Pawłem Kukizem w “Graffiti”

  

 

Pytany przez Grzegorza Kępkę, czy bycie ojcem trzech córek wpłynęło na jego poglądy, Kukiz odpowiedział: “z całą pewnością”. – Byłem inym człowiekiem jako młody chłopak przy pierwszej córce, a teraz wszedłem w świat kobiet. Mój ojciec był kresowiakiem i cały dom trzymany był męską ręką. Przez blisko 30 lat mojego ojcostwa zrozumiałem kobiecy świat. Wyrok TK dla większości nie ma wymiaru światopoglądowego. Meritum jest sprzeciw kobiet na autorytaryzm państwa w ich sprawach – dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *