Aborcja w Polsce. Jednoznaczne słowa Szymona Hołowni – Super Express
Autor: Marcin Wziontek
Szymon Hołownia


Po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w Polsce po raz kolejny rozpętała się polityczna awantura. Na ulice polskich miast po raz kolejny wyszedł Strajk Kobiet, a politycy prześcigają się w pomysłach, by zażegnać ten konflikt.

Zdaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego, w Polsce powinno dojść do referendum w sprawie dopuszczalnej aborcji. Pytania, które miałyby zostać zadane podczas głosowania, zostały już zaprezentowane przez Władysława Kosiniaka-Kamysza. 


O tę sprawę był także pytany Szymon Hołownia, który we wtorkowy wieczór gościł w Polsat News. Lider Polski 2050 przyznał, że nie popiera postulatu kobiet, które domagają się aborcji na żądanie. Skomentował także swoje słowa sprzed kilku lat, kiedy ocenił, że “aborcja jest zabójstwem w każdym przypadku”. – Natomiast (Hołownia – przyp. red.) zmienił perspektywę, decydując się nie być już tylko i wyłącznie publicystą, który komentuje sprawy, które się dzieją […], ale biorąc odpowiedzialność za kraj. To zasadnicza rzecz, że ja mając świadomość, jakie są moje poglądy – i one są dużo bardziej konserwatywne niż poglądy moich wielu współpracowników w ruchu – uważam, że aborcja zawsze jest dramatem, zawsze jest sytuacją, w której trzeba zrobić wszystko, żeby jej uniknąć – powiedział były kandydat na prezydenta.

NIE PRZEGAP: Czy Marta Lempart ma dzieci? Czy była z mężczyzną? Padniesz z krzesła, jak się tego dowiesz

Super Raport 26.01 (Goście: Paweł Kowal – Koalicja Obywatelska, Szymon Hołownia – Polska 2050)Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *