Prof. Kazimierz Kik: kwestia aborcji może być próbą sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni – Polskie Radio 24


Gość PR24 odniósł się do tzw. Strajku Kobiet czyli akcji organizowanej głównie przez Martę Lempart, która z kolei nawołuje, by “zostawiać ślady”, mając na myśli malowanie murów i budynków użyteczności publicznej znakami “pioruna”. Do protestów dołącza parlamentarna i pozaparlamentarna opozycja.

“Wstrzymanie rozwoju narodu”

Wójcik: nie ma zgody dla uznawania w Polsce małżeństw jednopłciowych zawartych w innych krajach

– Cynizm podstawowych formacji opozycyjnych, w tym Szymona Hołowni, przekracza wszelkie granice. Gdyby wprost wpisali do swojego programu hasło: aborcja na życzenie, to mielibyśmy jasność sytuacji. Z kolei kobiety takie jak np. Marta Lempart wzywają raczej do wstrzymania rozwoju narodu niż do postępu – zauważył były senator.

Jak podkreślił, przerażają go wykrzykiwane przez dzieci hasła takie jak: “hej, hej, aborcja jest ok”. – Szczęściem człowieka nie jest przecież zabijanie. Widać wyraźnie więc, że w przeszłości popełniono ogromne błędy w obszarze wychowania i szkolnictwa. Dopuszczono bojowników od neomarksizmu np. tego, który głosi hasło “róbta, co chceta” – powiedział Bogdan Pęk.

Posłuchaj
25:07 _PR24_AAC 2021_02_01-09-33-12.mp3 B. Pęk o tzw. Strajku Kobiet (“Temat dnia/Gość PR24”)

 

W Dzienniku Ustaw opublikowano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku w sprawie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Wcześniej Trybunał opublikował uzasadnienie tego orzeczenia.

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Wniosek w tej sprawie złożyła w 2019 roku grupa ponad stu posłów PiS, PSL-Kukiz’15, oraz Konfederacji.

Audycja: “Temat dnia/Gość PR24”

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk (były senator)

Data emisji: 01.02.2021

Godzina: 09.33

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *