Kobosko: Hołownia nie będzie narzucał swojego poglądu w sprawie aborcji – Spór o aborcję– Być może w jakimś stopniu Szymon Hołownia zmieniał swój pogląd (na temat dopuszczalności aborcji) – przyznał Michał Kobosko, wiceszef Polski 2050.

Kobosko w rozmowie z TOK FM podkreślił, że Hołownia „mówi dzisiaj bardzo wyraźnie, że on ma dzisiaj swój pogląd i ten pogląd jest zapewne bardziej konserwatywny niż części naszego ruchu, naszych sympatyków i działaczy”. – Ale on tego swojego poglądu nie będzie narzucał ani naszym posłankom, ani naszym sympatykom – zaznaczył. 

Zdaniem pełnomocnika Hołowni w czasie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi „dzisiaj społeczeństwo polskie realnie jest bardzo podzielone, jeżeli chodzi o stosunek do aborcji”. – Moim zdaniem – wynika tak z badań – nie dałoby się dzisiaj „przepchnąć” całkowitej liberalizacji przepisów aborcyjnych, ani społeczeństwo nie zniosłoby, nie wytrzymałoby zaostrzenia. Tego efektem jest dzisiejszy opór społeczny. Jestem za kompromisem aborcyjnym – powiedział.

Kilka dni temu Szymon Hołownia w jednym z wywiadów przekonywał, że „publikacja uzasadnienia skandalicznego wyroku TK Julii Przyłębskiej w sprawie ws. aborcji jest jasnym sygnałem, że bezradność rządu wobec epidemii ma już taki rozmiar, że trzeba znowu podpalić kraj kosztem kobiet”.

Dowiedz się więcej: Szymon Hołownia: Bezradny rząd chce podpalić kraj kosztem kobiet

– Państwo może wspierać obywatelki i obywateli w dokonywaniu heroicznych wyborów, ale barbarzyństwem jest do nich prawnie zmuszać – ocenił Hołownia.

Źródło: rp.pl/ TOK FM, 300polityka

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *