Podkarpackie: Trudne warunki jazdy; drogi pokryte błotem pośniegowym


Główne drogi Podkarpacia są w sobotę wieczorem przejezdne, ale warunki jazdy na wszystkich drogach wojewódzkich są trudne ze względu na błoto pośniegowe, zajeżdżony śnieg i śliskość. Niemal w całym regionie występują opady śniegu lub śniegu z deszczem. Warunki drogowe będą się pogarszać.

Nieco lepiej sytuacja wygląda na podkarpackich odcinkach autostrad i dróg krajowych, które obecnie w większości są czarne i mokre. Jedynie w okolicach Niska nawierzchnie pokryte są błotem pośniegowym ze względu na występujące tam opady śniegu.

Rzeszowski oddział GDDKiA poinformował PAP, że w terenie cały czas pracują pługopiaskarki i solarki, aby niwelować skutki pogody.

Z kolei z informacji przekazanych PAP w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wynika, że nawierzchnie tras są na wszystkich odcinkach pokryte błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem, co powoduje śliskość.

Dyżurny PZDW przekazał PAP, że opady śniegu obecnie występują niemal na całym obszarze województwa, z wyjątkiem Stalowej Woli i Jarosławia.

Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w terenie górzystym, w rejonie Ustrzyk Dolnych, Jasła oraz w okolicach Rymanowa, gdzie pada deszcz ze śniegiem.

W tamtym rejonie wieje też silny wiatr; z wyjątkiem Jasła, gdzie wiatr jest słaby.

Temperatury w regionie utrzymują się na poziomie od -4 w Ustrzykach Dolnych do -1 w Rymanowie. Na pozostałym obszarze są w granicach 2-3 stopni poniżej zera.

Dyżurny PZDW ocenił, że warunki drogowe są dość trudne i będą się pogarszać, bowiem na noc zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem i temperatury do -7 stopni, co będzie powodować zamarzanie opadów i śliskość.

Na trasach pracuje obecnie 59 pługopiaskarek oraz 10 osób z obsługi sprzętu załadowczego soli, piasku czy mieszanek, którymi posypywane są drogi.

PZDW w Rzeszowie na swojej stronie przestrzega, że warunki na drogach mogą w każdej chwili ulec zmianie, a lokalnie, na drogach zalesionych lub w okolicach cieków i rzek, może wystąpić śliskość spowodowana specyficznym mikroklimatem. Zaapelował jednocześnie do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drogach.


Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *