30 tys. zużytych opon w łódzkiej miejscowości. Radny napisał do ministra

30 tys. zużytych opon w łódzkiej miejscowości. Radny napisał do ministra

– Moje poważne obawy co do skuteczności działań WIOŚ w Łodzi budzi również opublikowany 8 grudnia 2020 r. raport Najwyższej Izby Kontroli, która krytycznie ocenia działania łódzkiego WIOŚ w zakresie niosącego do dziś składowiska odpadów będącego własnością firmy EKO-Boruta – zauważył Jerzy Sokół (Fot. Jerzy Sokół Facebook)

Zdaniem byłego prezydenta Zgierza, a obecnie radnego powiatu zgierskiego z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców Jerzego Sokoła, 30 tys. zużytych opon na terenie miejscowości Wyskoki (gm. Stryków) stanowi duże zagrożenie dla mieszkańców i środowiska. W piśmie do ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, radny prosi, aby minister objął osobistym nadzorem postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

W piśmie radny zwrócił uwagę, że o składowisku 30 tys. zużytych opon powiadomiło w ostatnich dniach najpierw Polskie Radio Łódź, a następnie Telewizja Polska O/Łódź. Jak podkreślił Jerzy Sokół, “szczególny niepokój” wywołała u niego wypowiedź dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi Janusza Jedliny dla TVP Łódź, który skomentował: “jest za wcześnie na to, ale oglądając same zdjęcia nie widać, żeby istniało duże zagrożenie dla środowiska. Nie stanowią (opony – przyp. red.) bezpośredniego zagrożenia dla gleby i dla wód”.

Były prezydent Zgierza zaznaczył, że jest “zszokowany takim beztroskim podejściem służb ochrony środowiska w województwie łódzkim”, tym bardziej, że w ostatnich latach dochodzi do wielu pożarów składowisk opon. 

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *