Znamy wyniki audytu wrocławskich torowisk. Urzędnicy zapowiadają utworzenie buspasów

Elżbieta Osowicz, BT |
Utworzono: 2019-02-12 13:37 | Zmodyfikowano: 2019-02-12 13:42


Z audytu przeprowadzonego przez magistrat wynika, że 58% infrastruktury tramwajowej w mieście jest w bardzo dobrym i dobrym stanie, 31% w stanie przeciętnym, a zaledwie 11% w złym.

– Na pilne naprawy miasto przeznaczy w najbliższych latach kilkadziesiąt milionów złotych – mówi Elżbieta Urbanek z magistratu.

Mamy wyspecyfikowane te odcinki, które wymagają bezwzględnie napraw w jak najszybszym czasie. Przewidujemy znacznie większe środki na remonty tych torowisk. W roku torowisk to ponad 16 milionów złotych. Przede wszystkim kończymy ulicę Ślężną. 


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

Dodatkowo urzędnicy zapowiadają usprawnienie komunikacji miejskiej. Temu ma służyć między innymi tworzenie buspasów i wydzielanie torowisk.

– Tramwaje między innymi będą szybciej jeździć po Grabiszyńskiej – dodaje Nowak:


Aby odsłuchać załączonego dźwięku zaktualizuj przeglądarkę lub/i wtyczkę Adobe Flash Player.

W tym roku remontowany będzie także rozjazd na placu Legionów. W sumie w latach 2019-2023 na remonty torowisk ma być przeznaczone ponad 50 milionów złotych. Dodatkowo ZDiUM ma prowadzić bieżące naprawy. Z audytu wynika także, że w ubiegłym roku we Wrocławiu doszło do 61 wykolejeń, z czego stan torowiska był odpowiedzialny za te wypadki w 33 procentach zdarzeń.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *