Zakaz petard i fajerwerków w sylwestra i Nowy Rok z powodu pandemii. Czy w Polsce jest możliwe takie rozwiązanie?

Sylwester bez petard i fajerwerków? Niemiecki rząd zapowiedział wprowadzenie zakazu używania petard oraz fajerwerków w Nowy Rok. Czy w Polsce z powodu COVID-19 również będzie zakaz fajerwerków w sylwestra?

Zobacz wideo: Etapy znoszenia obostrzeń. To musisz teraz wiedzieć!

Zakaz fajerwerków w sylwestra i Nowy Rok

Jak podaje Rzeczpospolita za agencją prasową DPA, niemiecki rząd zapowiedział, że zamierza zatwierdzić rozporządzenie, które mówi o zakazie używania fajerwerków oraz petard w sylwestra i Nowy Rok. Powodem jest pandemia koronawirusa.

Sprzedaż, zakup oraz odpalanie fajerwerków będzie zakazane!

Argumentacja tej decyzji jest prosta i ma związek z pandemią koronawirusa. Nie chodzi jednak tylko o unikanie zgromadzeń i nakłonienie ludzi do pozostawania w domach. Niemiecki rząd ma na celu także odciążenie służby zdrowia. Każdego roku dochodzi do tysięcy wypadków, które są związane z nieumiejętnym obchodzeniem się z petardami. Zakaz sprzedaży, kupowania oraz odpalania fajerwerków ma zmniejszyć liczbę osób, które wymagałyby leczenia w przeciążonych szpitalach po wypadkach z fajerwerkami.

Tych znaków zodiaku jest najmniej. Oto lista najrzadszych zn…

Zakaz fajerwerków w Polsce możliwy?

W Polsce zgodnie z prawem można używać fajerwerków na terenach publicznych tylko we wskazanym terminie – od 31 grudnia do 1 stycznia. Fajerwerki można też odpalać w innych terminach, ale wyłącznie na własnym terenie lub tam, gdzie mamy zgodę właściciela. Nie wolno przy tym naruszać ciszy nocnej, zasad bezpieczeństwa i trzeba używać certyfikowanych produktów.

Alkohol i dopalacze dają nam często wyobrażenie, że możemy więcej, że jesteśmy nieśmiertelni. Refleksja przychodzi zazwyczaj po kilku dniach, gdy alkohol wyparowuje, a ręka, którą odpalaliśmy po pijanemu fajerwerki, nie ma kilku palców – mówi Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny, kierownik działu usług medycznych i szkoleń WSPR w Bydgoszczy. – „Zabawa” fajerwerkami w momencie, gdy jesteśmy nietrzeźwi skutkuje najczęściej obrażeniami głowy i twarzoczaszki, poparzonymi oczami, twarzą i rękami, czasem koniecznością amputacji części dłoni. To często kalectwo do końca życia i cena, jaką się płaci za używanie wyrobów pirotechnicznych bezmyślnie, po spożyciu alkoholu – dodaje.

Czy zakaz fajerwerków w sylwestra i Nowy Rok w Polsce jest możliwy podobnie jak w Niemczech? Na razie nie ma takiej decyzji, jednak – jak zapowiedział rząd – sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna a nowe obostrzenia mogą być wprowadzane w każdej chwili.

Sprzedaż fajerwerków lub petard osobom niepełnoletnim jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Osoby o tych znakach zodiaku mogą pić najwięcej alkoholu. Ra…

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *