Wyborcze wyzwanie we Wrocławiu: 50 drzew dla osiedla z najwyższą frekwencją. Magistrat daje 100 tysięcy

Aby zachęcić wrocławian do udziału w II turze wyborów prezydenckich, magistrat wymyślił specjalny konkurs. Na osiedlu, którego mieszkańcy najliczniej 12 lipca pojawią się przy urnach, posadzonych zostanie 50 drzew. Rośliny będą objęte także opieką pielęgnacyjną.

Wyzwanie ma zachęcić mieszkańców do oddania głosu w II turze wyborów. Będą decydowali pomiędzy dwoma kandydatami, Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim.

– We Wrocławiu robimy taki mały challenge. To osiedle, które będzie miało we Wrocławiu największą frekwencję dostanie ekstra super fajnych 50 drzew. Także wydaje mi się, że warto jest się wzajemnie zmobilizować, aby tych dodatkowych 50 drzew dla swojego osiedla pozyskać – mówił w internetowym wystąpieniu prezydent Jacek Sutryk.

Na 50 drzew i ich pielęgnację magistrat przeznaczy 100 tys. złotych.

W I turze wyborów do urn poszło 70,81 procent uprawnionych wrocławian. To i tak świetny wynik, ponieważ 5 lat temu frekwencja wyniosła 55,21 procent.

Dzięki wspólnej mobilizacji wrocławianie mogą zyskać na swoim osiedlu rośliny, a także wygrać darmowy koncert gwiazd. Polscy muzycy zadeklarowali, że przyjadą do miasta powyżej 50. tys. mieszkańców, w którym w dwóch turach będzie łącznie najwyższa frekwencja wyborcza i wystąpią za darmo. Więcej o sprawie można przeczytać tutaj:

Podsiadło, Rojek, Zalewski i inni… Koncert gwiazd za darmo, ale jest jeden warunek

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *