Przekąski na kameralne spotkanie. Top 10 przepisów na smaczne i zdrowe przystawki na zimno

W tym roku przekąski na imprezę sylwestrową będziemy szykować dla siebie i swoich bliskich, z którymi spędzimy Nowy Rok. Ponieważ siedzenie w domu i brak regularnej aktywności fizycznej w ostatnich kilku miesiącach spowodowały, że wiele osób zyskało kilka dodatkowych kilogramów, warto postawić na sprawdzone klasyki przygotowane w lżejszej i zdrowszej, lecz nadal smacznej wersji. Podpowiadamy 10 najlepszych przepisów na ciekawe przekąski na imprezę.

Fingerfood, czyli jednoporcjowe przekąski na imprezę

Przekąski powinny być małe i poręczne, a także atrakcyjnie się prezentować. Nie bez znaczenia jest również ich ciekawy smak. Wymagania te spełniają tzw. fingerfood, czyli niewielkich rozmiarów smakołyki, które mają starczać na 1-2 kęsy i aby ich skosztować nie potrzeba sztućców ani talerza.

Przekąski na imprezę w formie fingerfood podawane są na bankietach, przyjęciach i spotkaniach towarzyskich, także tych domowych. To miniaturowe pierożki, maleńkie tarty, kanapeczki, koreczki czy różne zawijaski, po które można w każdej chwili sięgnąć i szybko zjeść. Serwowanie smacznych marynowanych oliwek, kawałków wyśmienitych serów lub wędlin, wymaga jedynie pokrojenia ich na mniejsze kawałki i nabicia na drewniane wykałaczki. Nieco bardziej skomplikowane w wykonaniu są przekąski z tortilli, z wykorzystaniem papieru ryżowego czy upieczenie małych pizz.

Podpowiadamy 10 ciekawych propozycji na zdrowe przekąski na imprezę! Pamiętaj, że menu warto opracować z wyprzedzeniem!

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *