Abp Marek Jędraszewski o pomyśle referendum ws. aborcji. “Nie wolno”


Abp Marek Jędraszewski w swojej homilii wygłoszonej w środę w katedrze na Wawelu posłużył się analogią do Jerozolimy za czasów panowania Heroda.

Metropolita mówił o “oportunistach, ludziach żyjących w okowach politycznej poprawności i tak zwanej tolerancji, ludziach gotowych walczyć o prawa dla zwierząt, ale nie o prawa dla poczętego już i żyjącego dziecka”.

Jak zaznaczył, są osoby, które proponują przeprowadzenie referendum ws. legalności aborcji. – Ale przecież w sprawach tak wielkich i świętych, jakimi jest zwłaszcza ludzkie życie, nie wolno tworzyć referendów, tak samo jak się referendów nie urządza w sprawie czy dwa i dwa jest cztery – podkreślił abp Jędraszewski.

Abp Marek Jędraszewski o Herodzie i dzieciach. “Śmiertelne zagrożenie”

Metropolita dodał, że “zwykły rozum mówi: w tych sprawach się nie dyskutuje i nie większość ma decydować, większość w sensie demokratycznym, czy ktoś może żyć, czy nie”.

Abp Jędraszewski, odnosząc się do postaci Heroda, uznał, że niektórzy ludzie “częstokroć w niezaplanowanym dziecku widzą dla siebie śmiertelne zagrożenie”. – Dlatego uważają, że to dziecko nie powinno dalej istnieć i określają w różny sposób to, co jest już i co tworzy się w łonie matek, by nie powiedzieć: to już jest dziecko – dodał metropolita krakowski.Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *