Targowiska na Świebodzkim i na Młynie nieczynne do odwołania

– Targowisko Świebodzki będzie nieczynne od dnia 29.03 do odwołania – informują oficjalnie Polskie Koleje Państwowe S.A. To oznacza, że w najbliższą niedzielę na pewno nie zrobimy zakupów w tym popularnym miejscu. Podobnie będzie na drugim wrocławskim targowisku na terenie Młyna Sułkowice.

Przypomnijmy, że wcześniej zdecydowano, że targowisko na terenach Dworca Świebodzkiego nie będzie funkcjonowało w dwie niedziele: 15 i 22 marca 2020. Prezydent Jacek Sutryk w15 marca umieszczał w mediach społecznościowych zdjęcie zamkniętej bramy i cieszył się, że to między innymi po jego rozmowach w PKP udało się zamknąć do miejsce.

My również byliśmy na Dworcu Świebodzkim 15 marca, oczywiście służbowo, jednak nie ograniczyliśmy się do fotografowania bramy. W praktyce handel kwitł tam w najlepsze. Oto jak ludzie – bez żadnych obaw o swoje zdrowie – handlowali wówczas na Dworcu Świebodzkim, mimo zamkniętej bramy…

Wrocław: Sporo ludzi na Świebodzkim i Młynie. Stoiska stoją …

W miniony weekend do akcji na Świebodzkim oraz na targowisku przy Młynie ruszyła straż miejska. Posypały się mandaty za nielegalny handel. Tak to wyglądało:

Strażnicy na Świebodzkim i na Młynie. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)

Być może oficjalna informacja o zamknięciu targowiska do odwołania ostudzi nieco handlujących. Z pewnością będzie się tam również pojawiała straż miejska.

Na pewno w najbliższą niedzielę – 29 marca, jak również w kolejne – aż do odwołania, nieczynne będzie targowisko “Na Młynie” prowadzone przez Ogólnopolskie Prezentacje Kupieckie Euro-Targ. Przed tygodniem również tam posypały się mandaty. – My jesteśmy oficjalnie zamknięci, jeśli ktoś tam handluje, to na własną odpowiedzialność – mówi nam Henryk Kowalik z Euro-Targ. – Tłumaczy, że targ zwykle gromadził setki, a nawet tysiące osób i nie można tak ryzykować. Handel pojawi się tam znów, gdy zniknie zagrożenie – dodaje.

Wideo
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *