STAN GRY: Ociepa: Potrzebny zwrot prawicy ku młodym, Nizinkiewicz: Gowin to gracz, który może jeszcze wielu zaskoczyć, Zaremba: Dziś Tusk jest brukselskim dziaduniem, Bielecki: Widząc, grę Berlina z Moskwą, Biden na pewno nie zrezygnuje z Trójmorza | Stan gry


— PREMIER O NAPRAWIANIU NIESPRAWIEDLIWOŚCI III RP
SZEFERNAKER O PIERWSZYM RZĄDOWYM PROGRAMIE DLA GMIN PO-PGROWSKICH
KUCZMIEROWSKI O TYM JAK WYGLĄDA REALIZACJA ZAMÓWIEŃ SZPITALI NA SZCZEPIONKĘ
RZECZNIK MZ O POWROCIE DO SZKÓŁ – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2020/12/30/

— WIDZĄC, GRĘ BERLINA Z MOSKWĄ BIDEN NA PEWNO NIE ZREZYGNUJE Z TRÓJMORZA – JĘDRZEJ BIELECKI W RZ: “Widząc, jak Berlin gra z Moskwą i Pekinem, Biden na pewno nie zrezygnuje z tego projektu Niemcy w sprawie Nord Stream 2 jednak przestrzeliły. Lekceważąc interesy sojuszników z Europy Środkowej, otworzyły dla Amerykanów możliwość umocnienia swojej obecności w regionie, który Berlin postrzega jako swoje bezpośrednie zaplecze. Import amerykańskiego gazu i uniezależnienie od Gazpromu jest przecież podstawą projektu Trójmorza, który integruje wokół Waszyngtonu Europę Środkową i rozwija się na nowe obszary, takie jak energetyka jądrowa i infrastruktura. Widząc, jak Berlin gra z Moskwą i Pekinem, Biden na pewno nie zrezygnuje z tego projektu”.
https://www.rp.pl/Dyplomacja/312299930-U-progu-inauguracji-Bidena-Niemcy-wznawiaja-budowe-Nord-Stream-2.html

— W BADANIU SOCIAL CHANGES DLA WPOLITYCE, HOŁOWNIA WYPRZEDZIŁ PO A KUKIZ PSL: https://wpolityce.pl/polityka/532903-w-ostatnim-tegorocznym-badaniu-pis-zwieksza-przewage-nad-ko

— ZWIEŃCZENIEM PRAWICOWEJ ODNOWY W 2021 ROKU POWINIEN BYĆ ZAŚ RADYKALNY ZWROT KU MŁODEMU POKOLENIU – MARCIN OCIEPA Z POROZUMIENIA W TEKŚCIE, JAKI PUBLIKUJE RZ: “W nowym roku należy dokonać zwrotu ku młodym. Zwieńczeniem prawicowej odnowy w 2021 roku powinien być zaś radykalny zwrot ku młodemu pokoleniu, począwszy od zmian w kształceniu nauczycieli i nacisku na etos ich pracy wychowawczej. To z myślą o młodych ciągle piętnujemy przecież zniewolenie – i przestrzegamy przed nim – które w okresie PRL zafundowali nam komuniści, a których bezpośrednimi kontynuatorami są Lewica i tacy obrońcy praworządności jak Leszek Miller, Włodzimierz Czarzasty czy Dariusz Rosati. To dla młodych wprowadziliśmy najbardziej prorodzinne programy, takie jak 500+. To dla nich otwieramy i cyfryzujemy polską gospodarkę. Dla nich walczymy z korupcją i niewydolnym wymiarem sprawiedliwości. Mimo to prawica przestała być ich pierwszym wyborem politycznym. Dlatego że młodzi nie cenią już wolności, odpowiedzialności, moralności, solidarności, przedsiębiorczości, innowacyjności, europejskości, polskości czy samorządności? Czy może jednak dlatego, że te pojęcia przestały się już z nami kojarzyć, bo daliśmy sobie je albo podebrać, albo ośmieszyć?”

— TEN ROK ZDECYDUJE, CZY POLSKA PRAWICA ZE SWOIMI WARTOŚCIAMI ZDOMINUJE DEKADĘ LAT DWUDZIESTYCH XXI WIEKU, CZY ZOSTANIE CAŁKOWICIE ZMARGINALIZOWANA W RAMACH WOJNY TOTALNEJ – DALEJ OCIEPA: “Na odpowiedź jeszcze nie jest za późno. Ten rok zdecyduje, czy polska prawica ze swoimi wartościami zdominuje dekadę lat dwudziestych XXI wieku, czy zostanie całkowicie zmarginalizowana w ramach wojny totalnej, którą wolności, prawu naturalnemu i kulturze Zachodu wytoczyła w istocie skrajna lewica. Na klęskę nie możemy sobie pozwolić, bo jej skutki będą nieodwracalne”.

— DLACZEGO „NASZA”, PRAWICOWA WOLNOŚĆ JEST LEPSZA OD WOLNOŚCI „RÓBTA CO CHCETA” I „ABORCJA JEST OKEJ” LEWICY? BO JEST BARDZIEJ AMBITNA – DALEJ OCIEPA: “Dlaczego „nasza”, prawicowa wolność jest lepsza od wolności „róbta co chceta” i „aborcja jest okej” lewicy? Bo jest bardziej ambitna, poprzez bezwzględne powiązanie z pojęciem odpowiedzialności. To nas różni od lewicy i definiuje prawicę jako siłę prowadzącą człowieka ku spełnieniu, w przeciwieństwie do nihilistycznego wypalenia i pustki oraz spenglerowskiego zmierzchu Zachodu”.

— TAK JAK PRAWICA SŁUSZNIE KOJARZY SIĘ Z WALKĄ Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ I KORUPCJĄ, TAK POWINNA ZACZĄĆ KOJARZYĆ SIĘ Z BEZWZGLĘDNĄ WALKĄ Z PEDOFILIĄ ORAZ PRZEMOCĄ DOMOWĄ – DALEJ OCIEPA W TEKŚCIE DLA RZ: “znakiem rozpoznawczym prawicy musi być moralność, rozumiana jako pochwała przyzwoitości w życiu codziennym i jednoznaczne potępianie zła. Tak jak prawica słusznie kojarzy się z walką z przestępczością i korupcją, tak powinna zacząć kojarzyć się z bezwzględną walką z pedofilią oraz przemocą domową. Tak jak broni wartości chrześcijańskich i tradycyjnego modelu rodziny, tak musi jednoznacznie opowiadać się przeciwko nierówności płac, a także agresji i pogardzie wobec mniejszości, także seksualnych. Spór z aktywistami LGBT nie powinien bowiem dotyczyć wartościowania preferencji seksualnych, lecz sprzeciwu wobec definiowania człowieka przez ich pryzmat. Moralność prawicy będzie o tyle wiarygodna, o ile będzie konsekwentna”.

— EUROPEJSKI ZIELONY ŁAD I NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA UE MAJĄ BYĆ PRZEMYŚLANYM ŹRÓDŁEM PRZEWAGI KONKURENCYJNEJ EUROPY, NIE ZAŚ LEWICOWĄ FANABERIĄ – DALEJ OCIEPA: “Prawica ze swoim zdrowym rozsądkiem musi być siłą polityczną, która te procesy rozumie i jest w stanie nimi zarządzać w taki sposób, by nowoczesność nie stała w sprzeczności z rozwojem tradycyjnych branż, ale była ich siłą napędową. Tak jak Europejski Zielony Ład i neutralność klimatyczna UE mają być przemyślanym źródłem przewagi konkurencyjnej Europy, nie zaś lewicową fanaberią i kulą u nogi w rywalizacji z Chinami”.
https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/312299914-Marcin-Ociepa-Prawica-odnowa-10-przykazan.html

— GDYBY KACZYŃSKIEGO NIE BYŁO, CZYM DZIŚ ZAJMOWAŁYBY SIĘ MASY POLSKICH INTELIGENTÓW, BA, INTELEKTUALISTÓW? DZIEŃ PO DNIU PRACOWICIE CYTUJĄCYCH GO I PRZEDRZEŹNIAJĄCYCH? – PIOTR ZAREMBA NA PORTALU FAKTU: “Gdyby go nie było, czym dziś zajmowałyby się masy polskich inteligentów, ba, intelektualistów? Dzień po dniu pracowicie cytujących go i przedrzeźniających. Piętnujących jako despotę i wyśmiewających jako nieżonatego nieudacznika bez prawa jazdy. Jest w tych drwinach coś absurdalnego. Nawet jeśli dziś stworzony przez PiS system władzy osłania go, to przecież musiał ten system zbudować – mieszaniną przemyślności i charyzmy. Dziwnej jak na niewysokiego starego kawalera, ale wciąż działającej na pokaźną grupę ludzi”.

— DZIŚ TUSK JEST BRUKSELSKIM DZIADUNIEM – DALEJ ZAREMBA: “W latach 90. raczej przegrywał. Chciał kilka razy odchodzić z polityki. Licytował za wysoko, odmawiał gry na kogokolwiek poza sobą. Przetrwał wszystkich rywali. Łącznie z najgroźniejszym Donaldem Tuskiem, który jawił się jako sympatyczniejszy, bardziej otwarty. Dziś Tusk jest brukselskim dziaduniem, atakującym rządzącego Kaczyńskiego w sposób mało przemyślany i nieprzytomny”.

— PRAWICA BEZ KACZYŃSKIEGO ŁATWIEJ DOGADAŁABY SIĘ ZE ŚWIATEM, ALE MOŻLIWE ŻE STRACIŁABY POCZUCIE CELU. MOŻLIWE TEŻ, ŻE NIE ZACHOWAŁABY JEDNOŚCI – KONKLUZJA ZAREMBY: “Coraz bardziej anachroniczny, także w języku, nie rozumiejący młodych, będący więźniem polaryzacji, gdyby mówił o swoim odejściu szczerze, wyciągałby wniosek ze zmieniającej się sytuacji. Zostawi prawicę może mniej nastawioną na permanentną wojnę mniej uwięzioną w jego dogmatach wedle których – przykładowo – żeby rządzić, trzeba „coś” zrobić z sądami. Taka prawica miałaby więcej szans na dogadanie się ze światem: zagranicą, opozycją, sędziami. Ale byłaby pozbawiona jego energii i siły charakteru, możliwe że straciłaby poczucie celu. Możliwe też, że nie zachowałaby jedności. Bo taki polityk trafia się rzadko”.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/piotr-zaremba-twierdzi-ze-kaczynski-nie-odejdzie-z-polityki/3t0r0xt

— MIĘDZYNARODOWE ORGANIZACJE ZAWSZE CHĘTNIE SZCZYPNĄ PRAWICOWY RZĄD. CIEKAWY PRZYKŁAD Z WIELKIEJ BRYTANII – JACEK KARNOWSKI: “Zdominowane przez lewicę organizacje międzynarodowe starają się dokuczyć nie tylko Polsce. Obrywają również inne prawicowe rządy. Czasem są to wielkie kampanie, a czasem drobne, ale symptomatyczne złośliwości. (…) Konserwatyści nie mają więc wątpliwości, że ostentacyjna interwencja Unicefu jest motywowana politycznie. To część szerszej strategii brytyjskiej lewicy, która stale portretuje swój kraj jako krainę nędzy i nieszczęścia dla milionów ludzi, która stale atakuje system społeczny i gospodarczy w istocie marksistowskimi argumentami. Tylko jednego lewica nie jest w stanie wyjaśnić: jak to się dzieje, że Wielka Brytania jest tak atrakcyjna dla tak wielu ludzi? Skoro jest tak źle, dlaczego tak wielu ludzi chce tam żyć, mimo, że po przyjeździe zajmują raczej niższe szczeble drabiny społecznej? Torysi radzą Unicef, by szukał skrajnej biedy tam, gdzie ona naprawdę jest, a nie zajmował się szczypaniem prawicowego rządu. Rada słuszna, ale trudna do realizacji: łatwiej zaczepiać konserwatywny zachodni rząd w stylu sowieckiej propagandy niż nieść pomoc w strefach wojny czy głodu. To drugie wymaga jednak ruszenia się zza biurka”.
https://wpolityce.pl/polityka/532922-miedzynarodowe-organizacje-zawsze-chetnie-uderza-w-prawice

— GOWIN JESZCZE WIELU MOŻE ZASKOCZYĆ – JACEK NIZINKIEWICZ W RZ: “Po buncie w Porozumieniu odzyskał nie tylko sterowność nad własną partią, ale też został wicepremierem i ministrem jednego z kluczowych resortów. Bez partii Gowina nie ma rządu Zjednoczonej Prawicy. Gracz, który może jeszcze wielu zaskoczyć”.

— PLATFORMA NIE DAŁA SIĘ ZMARGINALIZOWAĆ – DALEJ NIZINKIEWICZ: “Borys Budka utrzymał status Platformy Obywatelskiej jako największej partii opozycyjnej. PO, mimo że jest poobijana po ośmiu latach rządów, osłabiona pięcioma latami trwania w opozycji oraz wewnętrznymi sporami, wciąż nadaje ton po stronie anty-PiS i nie dała się zmarginalizować. Platforma Budki nieustannie stanowi równowagę w duopolu z PiS, choć szans na samodzielne przejęcie władzy nie ma”.
https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/312299917-Jacek-Nizinkiewicz-Rzadza-starzy-ale-idzie-nowe.html

— KLAPA WIELKIEGO NIEROBA – JACEK LIZINIEWICZ O RAFALE TRZASKOWSKIM – PISZE W GPC: “Rafał Trzaskowski w ostatnim roku przeszedł prawdziwą huśtawkę nastrojów. Startował niemal z zerowego poziomu i w kilka tygodni zgromadził ogromne poparcie w wyborach prezydenckich – by przez następne pięć miesięcy trwonić ten kapitał. Dzisiaj w zasadzie już wszyscy zapomnieli, że miał on prowadzić własny ruch; chyba nawet ci, którzy się do niego zapisali, nie wiedzą, jak się nazywa”.
https://niezalezna.pl/371781-klapa-wielkiego-nieroba

— JEST MAŁO PRAWDOPODOBNE, BY W PRZYSZŁEJ KADENCJI ZNALAZŁA SIĘ W SEJMIE WIĘKSZOŚĆ MAJĄCA WOLĘ I ODWAGĘ, BY UCHWALIĆ LIBERALNĄ USTAWĘ ABORCYJNĄ – ANDRZEJ MACHOWSKI W GW: “W przyszłej kadencji Sejmu zapewne większość będzie miała dzisiejsza opozycja. Jest jednak mało prawdopodobne, by znalazła się w nim większość mająca wolę i odwagę, by uchwalić liberalną ustawę aborcyjną. Od co najmniej kilku lat polska klasa polityczna jest bardziej konserwatywna i zachowawcza niż polskie społeczeństwo. PiS entuzjastycznie podszedł do wyroku TK Julii Przyłębskiej, podczas gdy większość wyborców PiS tego wyroku nie akceptuje. PO najbliższy jest tzw. kompromis aborcyjny i jak słyszymy, w nowej deklaracji ideowej partia chce szerokim łukiem ominąć problematykę aborcji – i to w sytuacji, gdy większość jej wyborców opowiada się za liberalizacją ustawy. Ale być może większość sejmowa po wyborach w 2023 r. zgodzi się choć na referendum aborcyjne i uszanuje jego rezultat – stąd mój apel.

— NIEZGODA NA REFERENDUM ZE STRONY ŚRODOWISK PRO-CHOICE TO ODSUNIĘCIE MOŻLIWOŚCI ZLIBERALIZOWANIA PRAWA ABORCYJNEGO O 10-15 LAT – DALEJ MACHOWSKI: “Niezgoda na referendum ze strony środowisk pro-choice (i liczenie na to, że problem rozwiążą sami parlamentarzyści) to odsunięcie możliwości zliberalizowania prawa aborcyjnego o 10-15 lat. Nacisk na zorganizowanie uczciwego referendum aborcyjnego przez nowy parlament (oczywiście – po zwycięskich dla dzisiejszej opozycji wyborach) plus dobra kampania referendalna to szansa, by liberalna ustawa aborcyjna mogła obowiązywać już za około pięć lat. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego część środowisk kobiecych jest przeciwko rozwiązaniu, które przyspiesza realizację ich postulatów”.
https://wyborcza.pl/7,75968,26646100,niezgoda-na-referendum-to-odsuniecie-mozliwosci-zliberalizowania.html

— SPRZECIW WOBEC POLITYKI „GENDER” MOŻE SIĘ STAĆ OFICJALNĄ LINIĄ POLSKIEGO RZĄDU – TOMASZ ŻÓŁCIAK I MAGDALENA CEDRO W DGP: “Sprzeciw wobec polityki „gender” może się stać oficjalną linią polskiego rządu, a nie jedynie incydentalnym działaniem resortów. Niebawem wszystkie ministerstwa mogą otrzymać rządowe instrukcje dotyczące rugowania słowa „gender” z europejskich dokumentów ‒ dowiedział się DGP”.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8055755,gender-w-ue-stanowisko-polski-instrukcje.html

— ROSNĄ NAM POKOLENIA JAKBY WYKSZTAŁCONE, TYLE ŻE W NAJBARDZIEJ NIERAZ FASCYNUJĄCY SPOSÓB ŁĄCZĄCE RÓŻNE ELEMENTY NAUKOWEJ WIEDZY Z KOMPLETNYMI ZABOBONAMI I SPISKOWYMI TEORIAMI – KRZYSZTOF WOŁODŹKO W GPC: “Nie należy oczywiście przesadzać w drugą stronę: nie każdy, kto napisze sceptyczny komentarz choćby o pandemii i szczepieniach, jest płatnym „ruskim trollem” czy piszącym zupełnie „za bezdurno” pożytecznym idiotą. Myślę, że na twardy koronasceptycyzm mocno pracował od dekad polski system zdrowia i edukacji. W rezultacie rosną nam pokolenia jakby wykształcone, tyle że w najbardziej nieraz fascynujący sposób łączące różne elementy naukowej wiedzy z kompletnymi zabobonami i spiskowymi teoriami. A to daje niemałe pole do manewru obcym wywiadom, które wiedzą, że z pomocą dezinformacji można rozkładać albo destabilizować społeczeństwa niejako od środka. Zacznijmy o tym naprawdę poważnie myśleć”.
https://niezalezna.pl/371782-rodowody-pozytecznych-sceptykow

— BGK ZAPOWIADA PRZEDŁUŻENIE WSPARCIA DLA FIRM – DGP: “Bank Gospodarstwa Krajowego zapowiada przedłużenie na przyszły rok obecnych programów gwarancyjnych zabezpieczających kredyty dla przedsiębiorców. Mają być co najmniej równie korzystne jak teraz, a w przypadku gwarancji de minimis – jeszcze bardziej atrakcyjne. (…) Do tej pory z programów gwarancyjnych BGK skorzystało ok. 65 tys. przedsiębiorców, a wartość finansowania to prawie 50 mld zł. Przedsiębiorcy najbardziej zainteresowani są gwarancjami de minimis. Umożliwiają one bezpłatne zabezpieczenie spłaty 80 proc. wartości kredytu. Do tej pory firmy zabezpieczyły kredyty na kwotę prawie 27 mld zł, a skorzystało z tego prawie 50 tys. przedsiębiorców, najczęściej działających w sektorach dominujących w polskiej gospodarce: handlowym (5,6 mld zł), budowlanym (2,9 mld zł) oraz produkcyjnym (2,6 mld zł)”.
https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8054040,tarcza-antykryzysowa-bgk-gwarancje-de-minimis-dla-firm.html

— JEDYNKA EKONOMICZNEJ RZ O GIGANTYCZNEJ INWESTYCJI FIATA W POLSCE: “Od 2022 r. tyska fabryka zacznie produkować nowy model Jeepa, a następnie Fiata i Alfy Romeo. Będą to auta w segmencie miejskich SUV-ów wyposażone w napęd hybrydowy i elektryczny”.
https://www.rp.pl/Motobiznes/312299925-Elektrycznego-Jeepa-Fiata-i-Alfe-wyprodukuje-FCA-w-Tychach.html

— URODZINY: Sylwester Tułajew, Bartosz Arłukowicz, Tomasz Głogowski.Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *