Sutryk: chcemy by w kampanii wyborczej odbyły się 3-4 debaty o Wrocławia

Chcemy, by w kampanii wyborczej odbyły się 3-4 debaty na temat Wrocławia, w których wezmą udział wszyscy kandydaci na prezydenta stolicy Dolnego Śląska – powiedział we wtorek, 18.09 kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Jacek Sutryk.

Sutryk, który jest dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu, podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że od poniedziałku przebywa na urlopie. – Rozpocząłem zapowiadany urlop, ten urlop potrwa do 21 października; to jest urlop, który wziąłem w związku z toczącą się kampanią – powiedział.

Dodał, że przez najbliższe tygodnie będzie prowadził rozmowy z mieszkańcami Wrocławia. – Będziemy rozmawiać o programie dla Wrocławia na najbliższe 10 lat. Program ten został uwspólniony przez wszystkie środowiska i formacje samorządowe, które udzieliły mi poparcia – podkreślił Sutryk.

Przypomniał, że oprócz Koalicji Obywatelskiej popiera go prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i jego środowisko, SLD oraz UED. Dodał, że program wyborczy będzie prezentowany mieszkańcom Wrocławia przez najbliższe sześć tygodni, a 6 października odbędzie się konwencja programowa.

Sutryk zaznaczył też, że już teraz ma zaproszenia do uczestnictwa w kilkunastu debatach wyborczych. – Chcemy by w kampanii wyborczej odbyły się 3-4 debaty o Wrocławiu, w których wezmą udział wszyscy kandydaci na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska – mówił kandydat. Dodał, że zależy mu, aby wzięła w nich udział kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka.

Start w wyborach prezydenckich we Wrocławiu oprócz Sutryka ogłosili dotychczas: posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka (Zjednoczona Prawica), Jerzy Michalak – kandydat Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Jerzego Michalaka, Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która wystartuje z komitetu “Wrocław dla wszystkich”, Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjni).


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *